Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

NMM dla Wyklętych

Pod Pomnikiem Niepodległości z inicjatywy Narodowego Mińska zebrali się mieszkańcy miasta, środowiska narodowe i patriotyczne oraz kibice Mazovii z flagą reprezentacyjną

Opublikowano: 2 Marca 2016, Środa, 11:04
Autor: btsd
 0 0 0

W tym roku po raz piąty obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci  Żołnierzy Wyklętych – data 1 marca jest nieprzypadkowa i symboliczna, bowiem 65 lat temu, 1 marca 1951 r., komunistyczni oprawcy zamordowali członków IV  Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość z podpułkownikiem Łukaszem Cieplińskim ps. „Pług” na czele. 1 marca stał się symbolem tych, którzy raz na zawsze mieli zginąć w bezimiennych grobach. 

W całej Polsce trwają uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych - w Mińsku Mazowieckim społeczne obchody organizowane są już od kilku dni. Wczoraj wieczorem (1 marca) nastąpiła kulminacja wydarzeń – na Starym Rynku oddano hołd niezłomnym bohaterom.

Pod Pomnikiem Niepodległości z inicjatywy Narodowego Mińska zebrali się mieszkańcy miasta, środowiska narodowe i patriotyczne oraz kibice Mazovii z flagą reprezentacyjną.

W swoim przemówieniu prowadzący wczorajsze uroczystości Artur Kosim powiedział.: „Żołnierze Wyklęci – wyklinani także i dzisiaj powinni być dla nas największym wzorem i swoistym drogowskazem - dzięki swojemu postępowaniu, także w obliczu nieuchronnej śmierci, stali się przykładem za którym podążamy. Walczyli za naród, nie ugięli się przed wrogiem – przyrzekli wierność idei i trzymali się tego aż do śmierci. Walczyli i umierali w imię wyższego celu. W imię wolności i suwerenności.”

Po uroczystym złożeniu kwiatów przed delegacje Narodowego Mińska i powiatowych struktur Ruchu Narodowego oraz Mińskiego Towarzystwa Strzeleckiego im. Żołnierzy Wyklętych odśpiewano hymn narodowy. Rozświetlony blaskiem rac Stary Rynek i podświetlane transparenty wyglądały imponująco.

mat.prasowy Narodowego Mińska Mazowieckiego

fot. Małgorzata Karczmarczyk

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania