Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

Moja najważniejsza rola w filmie zwanym życiem

Olga Jackiewicz o swoim niecodziennym pomyśle

Opublikowano: 9 Lutego 2016, Wtorek, 23:05
Autor: btsd
 0 0 0

Niedawno pisaliśmy o mniej lub bardziej popularnych imionach nadawanych dzieciom urodzonym w Mińsku Mazowieckim w 2015 roku. Zaraz po tym artykule napisała do nas Olga Jackiewicz, mama jednej z dziewczynek, której imię znalazło się w tekście. Od słowa do słowa okazało się, że pani Olga ma niezwykle interesujący sposób na zachowanie wspomnień z dzieciństwa swoich pociech. Nie mogliśmy postąpić inaczej i poprosiliśmy o... No właśnie, przeczytajcie sami....

 

Moja najważniejsza rola w filmie zwanym życiem :)

Będąc w pierwszej ciąży, układałam sobie w głowie różne koncepcje na wychowanie maleństwa. Składałam sobie obietnice, że nie będę mamą uległą, ale też nie nadto wymagającą. Za wszelką cenę  chciałam być rodzicem idealnym. Życie oczywiście szybko zweryfikowało moje plany. Gdy drugiego sierpnia dwa tysiące dziewiątego roku przyszedł na świat mój syn, macierzyństwo całkowicie mnie opętało. Mój maluch zawładnął moim sercem, czasem, życiem. Nigdy wcześniej nie podejrzewałam, że mogą się we mnie kryć aż takie pokłady miłości, cierpliwości i zrozumienia. Zaraz po porodzie zaczęłam się zastanawiać w jaki sposób celebrować pierwsze dni, tygodnie i miesiące na świecie mojego synka.

Wpadłam na dość spontaniczny, w moim przypadku, pomysł. Jestem osobą z natury sentymentalną i skłonną do kolekcjonowania różnych, niby nic nieznaczących, pamiątek przywołujących za to wspaniałe wspomnienia. Swoją kolekcję „wspomnień” uzupełniam od wielu lat i znajduje się w niej wszystko, co było dla mnie ważne. A w związku z pojawieniem się na świecie mojego największego szczęścia, jemu postanowiłam założyć specjalne „pudełko wspomnień”. Kolekcjonowanie rozpoczęłam od jego maleńkiej podkoszulki z lewkiem.

Później dołączyły jego dwa pierwsze ukochane smoczki i zawieszka, ulubiona zabaweczka, kosmyk pierwszych ściętych włosków, świeczka z tortu na skończony roczek, odcisk rączki na kartce, obrys stópki i tak kolekcja jest wzbogacana z każdą nową rzeczą symbolizującą jakieś wydarzenie w życiu mojego synka. Niestety brakuje w niej pierwszego ząbka, gdyż przegrałam licytację o niego z dziadkiem, niestety. Ponadto kupiłam butelkę wina z roku, w którym się urodził i postanowiłam sobie, że z zebranych wspomnień, setek zdjęć z każdego postępu i filmów z pierwszym śmiechem, słowem i kroczkiem skomponuję album wraz z opisami i razem z pudełkiem pełnym malutkich pamiątek oraz butelką wspomnianego wina wręczę mojemu synowi w dniu osiemnastych urodzin. Jest dla mnie tak ważny, że tym gestem chcę mu pokazać, że bycie jego mamą to dla mnie prawdziwy zaszczyt i powód do celebrowania każdej wspólnej chwili.

Od pół roku w naszym rodzinnym życiu jest również Julitka – drugie wielkie małe szczęście. Kontynuuję mój pomysł i Julitka również ma swoje pudełko, w którym jest na razie jeszcze niewiele, ale za to wiele miejsca na nadchodzące ważne dni i wspomnienia. Życie dało mi możliwość zagrania tej jakże wspaniałej roli – roli matki. I chociaż mówią, że to najcięższa praca bez chorobowego, urlopu i w dodatku 24 godziny na dobę, to przecież się opłaca jak nic na ziemi, bo wynagrodzenie jest wypłacane w najdroższej walucie świata – uśmiechach, uściskach małych rączek i czystej bezinteresownej miłości.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania