Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

Spotkanie .Nowoczesnej z mieszkańcami Mińska Mazowieckiego

Gości swoją obecnością zaszczyciła Poseł i Przewodnicząca struktur województwa mazowieckiego Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Opublikowano: 3 Lutego 2016, Środa, 21:21
Autor: btsd
 0 0 0

W poniedziałek, 1 lutego, w Hotelu Partner w Mińsku Mazowieckim odbyło się spotkanie sympatyków partii .Nowoczesna Mińsk Mazowiecki. Gości swoją obecnością zaszczycili: Poseł i Przewodnicząca struktur województwa mazowieckiego Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marcin Podsędek i Magdalena Daniel zastępcy Przewodniczącej  oraz Piotr Kandyba pełniący funkcję Skarbnika w Zarządzie regionu mazowieckiego.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia programu partii .Nowoczesna Ryszarda Petru. Następnie Poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz poruszyła kwestię ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, która budzi wiele wątpliwości czy ustawy o Policji, która daje bezpośrednią możliwość kontrolowania obywateli. Nie mogło obyć się bez wzmianki o ustawie medialnej, która okazała się kwestią sporną. Pani Poseł jasno i precyzyjnie wytłumaczyła problemy z tym związane. Kolejnym punktem programu była kwestia budowy struktur partii, w którą to wprowadził gości Marcin Podsędek. Zaznaczył, że nie jest to prosty mechanizm, gdyż .Nowoczesna Ryszarda Petru pragnie uniknąć koniunkturalizmu, stawia na kandydatów, którzy odpowiedzialnie i świadomie pragną przyczynić się do rozwoju kraju.

Po prezentacji przyszedł czas na pytania gości do Pani Poseł. System ekonomiczny był jednym z najpopularniejszych przedmiotów zainteresowania. Padła precyzyjna oraz konkretna odpowiedź - partia opiera się na wolności ekonomicznej, co więcej, pragnie prostszego systemu podatkowego oraz rzetelnych aktów prawnych. Na obecną chwilę wiele niepokoju wśród obywateli wzbudza kwestia edukacji w Polsce. Takie pytania również padły, przedstawiciele partii wskazali jakie konsekwencje niesie ze sobą ustawa o 6-latkach czy prawdopodobna likwidacja szkół gimnazjalnych. Ani szkolnictwo, ani budżet państwa nie są na to gotowe. Podczas podsumowania Poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz zaznaczyła, że bez względu na poglądy polityczne należy mieć na uwadze dobro swoje oraz państwa. Obywatele powinni mieć świadomość wagi zjednoczenia oraz wspólnoty, a fundamenty demokracji nie zostaną naruszone.
 

mat. prasowy partii .Nowoczesna

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania