Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Zmiany na ul. Bocznej

W Mińsku Mazowieckim skrzyżowanie Boczna/Litewska/Toruńska uchodzi za jedno z niebezpieczniejszych. Już niedługo ma się to zmienić.

Opublikowano: 29 Stycznia 2016, Piątek, 11:15
Autor: btsd
 0 0 0

W Mińsku Mazowieckim skrzyżowanie Boczna/Litewska/Toruńska uchodzi za jedno z niebezpieczniejszych. Już niedługo ma się to zmienić.

Na wiosnę b.r. planowane jest oddanie do użytku przebudowanego skrzyżowania ulic Boczna, Litewska i Toruńska. Będzie to wyniesione skrzyżowanie wraz z przejściami dla pieszych. Wbrew krążącym po sieci wpisom, nie będzie to rondo!

Zamontowane zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego w postaci wygrodzeń łańcuchowych typu U-12b, a prędkość pojazdów zostanie ograniczona w obrębie skrzyżowania do 30 km/h.

PROJEKT SKRZYŻOWANIA

 

- Przebudowa skrzyżowania ul. Bocznej z ul. Toruńską i Litewską ma stworzyć super bezpieczne przejście dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 i uczniów Gimnazjum Miejskiego nr 2, którzy codziennie w drodze do i ze szkoły przechodzą przez ul. Boczną. - powiedział nam radny Jerzy Gryz. - Jest to dobre rozwiązanie przyjęte przez burmistrza w odpowiedzi na moją interpelację, którą poparło wielu rodziców, mieszkańców i dyrekcje szkół. Zastosowana metoda pozwoli na rozsądne spowolnienie ruchu dla pojazdów wjeżdżających do miasta od strony północnej. Dodatkowo pozwoli bezpieczniej włączyć się do ruchu z ul. Litewskiej i Toruńskiej, szczególnie w godzinach porannych. Przewidziana realizacja inwestycji to wiosna 2016 roku.

 

mapa: ZDM Mińsk Mazowiecki

fot. UM Mińsk Mazowiecki

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania