Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Studniówka w "Mechaniku"

23 stycznia 2016r. r. w mroźny zimowy wieczór na śniegu przed wejściem do budynku Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy rozkwitły kwiaty

Opublikowano: 25 Stycznia 2016, Poniedziałek, 21:20
Autor: btsd
 0 0 0

STUDNIÓWKA w „MECHANIKU” „Ach, co to był za bal, jaka upojna noc…”

23 stycznia 2016r. r. w mroźny zimowy wieczór na śniegu przed wejściem do budynku Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy, tradycyjnie zwanego „ Mechanikiem”, rozkwitły kwiaty - to uczniowie Zespołu i ich partnerzy podążali do szkoły na studniówkowy bal. Ileż było w nich krasy, uroku  młodości, elegancji i gracji. Poza tym to pierwszy bal maturzystów , w umownej granicy dorosłości, zatem uczniowie przygotowali się do niego w sposób wyjątkowy.

Istotnym faktem jest również to, że kadra i uczniowie „ Mechanika’ są tradycjonalistami - Studniówkę urządzają w murach swojej szkoły - to bowiem jest ich miejsce. Szkolny bal poza murami szkoły – to jakoś nie tak - stwierdzają. Zatem już na kilka dni wcześniej do późnych godzin wieczornych planowali i pracowali nad dekoracją sali i… zwykła, zdawałoby się sala gimnastyczna,  przeistoczyła się w piękną salę balową mieniącą się feerią barw.  Owszem, kosztowało to trochę czasu i pracy, ale ileż przy tym było śmiechu, okazji do pogadania, poznania się bliżej… no i wreszcie liczy się satysfakcja z efektu.

Ponieważ w dniu Studniówki gospodarzami szkoły stają się uczniowie, to  ich przedstawiciele poprowadzili część oficjalną balu. Konferansjerami byli: Przemysław Gryz i Mateusz Bednarczyk, to oni w imieniu maturzystów podziękowali swoim wychowawcom, Dyrekcji Zespołu, rodzicom, zaproszonym gościom. Przemówienia: Dyrektora Zespołu Pana Tomasza Płochockiego, wychowawców klas i rodziców  dały okazję do wzruszeń, wspomnień, radości.  Kiedy Dyrektor Tomasz Płochocki dał sygnał do rozpoczęcia balu, wypowiadając oczekiwaną przez wszystkich frazę: „ Poloneza czas zacząć…”,  na parkiet wyszli uczniowie poszczególnych klas, by zatańczyć tradycyjny, polski taniec.

Pierwsza tańczyła klasa IV Tp,  technicy pojazdów samochodowych, którą  wodził Dyrektor Tomasz Płochocki w parze z wychowawczynią Panią Jolantą Kucińską.
Następnie zaprezentowali się informatycy i teleinformatycy z klasy  IV Tti, którzy podążali za swoim wychowawcą Panem Markiem Szczurowskim w parze z uczennicą Wiktorią Pszonką.  Po nich na scenę wkroczyli elektronicy i mechanicy z  klasy IV Tme z wychowawcą Panem Krzysztofem Ostrowskim i  Panią Agnieszką Chrościcką.
Jako ostatni zatańczyli spedytorzy z klasy IV Ts, których wodził : wychowawca Pan Tomasz Wróblewski.

Każda z klas miała inny układ tańca , każda zaskakiwała nowością figur. Choreografię opracowała pani Agnieszka Chrościcka, która także prowadziła próby poloneza, poświęcając swój wolny czas.
Potem nadszedł czas na sesję zdjęciową i wideofilmowanie, taniec w rytmie walca i rozpoczęcie mniej oficjalnej części balu.

Posiłek przygotowany został przez firmę LIBDAR pani  Marzeny Grzegorek, do tańca grał zespół „FRESH” Uczniowie i nauczyciele bawili się szampańsko do świtu - ostatnie pary zeszły z parkietu dopiero o 6,00, kiedy to orkiestra złożyła instrumenty. Nad bezpieczeństwem uczestników balu i porządkiem czuwali rodzice, którzy ustaliwszy wcześniej dyżury, byli obecni w szkole przez całą noc.

mat. prasowy ZSZ nr 2 w Mińsku Mazowieckim

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania