Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

Mierzymy wysoko

Od połowy grudnia w Zespole Szkół w Starej Niedziałce dość nieśmiało, czasem cichutko, czasem trochę głośniej, ale działaliśmy

Opublikowano: 20 Stycznia 2016, Środa, 23:02
Autor: btsd
 0 0 0

Mierzymy wysoko

Pod takim hasłem odbył się tegoroczny 24. finał WOŚP. Dla przypomnienia, fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Cel szczytny, dlatego od razu podjęliśmy decyzję, aby wspólnie zagrać dla WOŚP, a 24. finał został połączony z organizacją Balu Choinkowego. Patronat honorowy nad wydarzeniem w Zespole Szkół w Starej Niedziałce objął wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Antoni Janusz Piechoski.

Od połowy grudnia w Zespole Szkół w Starej Niedziałce dość nieśmiało, czasem cichutko, czasem trochę głośniej, ale działaliśmy. Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował kiermasz świąteczny, na którym znalazły się niezwykłe arcydzieła: choinki wszelakie, niebanalne stroiki, anielskie anioły, nietypowe kartki i wiele pyszności. Po szkole krążyło i zachęcało czerwonymi serduszkami i dźwiękiem monet w puszce sześć wolontariuszek z klasy VI b, które kwestowały na terenie szkoły.

Jednak 10.01.2016 roku zagraliśmy tak głośno, że nie tylko w okolicy nas usłyszano, ale także w Mińsku Mazowieckim i całej gminie. W tym dniu odbył się Bal Choinkowy organizowany przez Radę Rodziców połączony z 24. finałem WOŚP. O godzinie 12.00 cała szkoła zapełniła się księżniczkami, policjantami, rycerzami, pszczółkami, robotami za sprawą dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III, na które czekała fantastyczna zabawa na sali gimnastycznej i Święty Mikołaj z prezentami. A gdyby ktoś zgłodniał, w kawiarence czekały na dzieci i dorosłych przepyszne ciasta, ciasteczka przygotowane przez uzdolnione mamy i przekazane przez Piekarnię Cukiernię Gromulski.  A poza tym, oj, działo się wiele Loteria fantowa, a wśród losów znalazły się obrazy, zabawki, ubrania, gadżety, materiały piśmiennicze, kosmetyki, biżuteria, bilety do kina i wiele, wiele ciekawych drobiazgów. Fanty na loterię podarowali m.in.: Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki, F.H. Kolorek Emilia Szczęsna, Sklep “TUP TUP” z Mińska Mazowieckiego, MAJSTER-POL Kosińscy, Osteomedica, Toy Planet Mińsk Mazowiecki, Pracownia Floart, Delta Optical Polska, Strefa Mińsk, Styropmin Sp z o.o., P.P.H.U. JUNIOR Rafał Rycielski, Pracownia Reklamy A-REK, Artykuł papierniczo-zabawkarskie Ewa Więch, zabawki EWELINA, a także rodzice. Warto wspomnieć o niecodziennych warsztatach prowadzonych przez BEST Academy of Languages Hanna Całka. W warsztatach kulinarnych wzięli udział uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej, zajęcia prowadzone w języku angielskim zaowocowały przepysznymi ciasteczkami. W trakcie balu odbyła się także licytacja wartościowych rzeczy. Były to np.: sterowany statek piracki firmy Playmobile,  Voucher na tort plastyczny dla 20 osób, kupon upominkowy na zabiegi fizykoterapii, karnety na zajęcia w Fit&Joy, Bony Upominkowe na zajęcia w Klubie Walki i Fitness Grappler, sesja fotograficzna, karnety do fryzjera.

O godziny 15.00 rozpoczął się bal dla klas IV-VI Szkoły Podstawowej i I-III Gimnazjum. Na starszych uczniów i ich rodziców czekało wiele atrakcji m.in.: niezwykle barwne występy taneczne zespołu La Flaca, żywiołowy pokaz zumby w wykonaniu zespołu Fit&Joy, pokaz sztuk walki, który zaprezentowali adepci Klubu Walki i Fitenss Grappler. Ponadto harcerze ZHR przygotowywali chętnych do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a chętni pod okiem Marcina Frankiewicza mogli poznać tajniki sztuk walki.

W takcie balu wolontariuszki zbierały pieniążki do puszek, zachęcając uczniów, rodziców i gości do pomagania. O godzinie 18.00 puściliśmy światełko do nieba i zaczęliśmy liczenie. Oto podsumowanie naszego grania: kiermasz - 650 zł, SKO i SU dorzucili 180 zł, z licytacji do puszki trafiło 1600 zł, loteria rekordzistka przyniosła 2100 zł, BEST Academy of Languages przekazało 120 zł, a wolontariuszki do puszki zebrały 1098,29 zł. W sumie zebraliśmy 5748,29 zł. Nie udałoby się, gdyby nie kochani rodzice, którzy jak zawsze nie zawiedli i okazali wielkie serce i wyciągnęli pomocną dłoń oraz gdyby nie sponsorzy. Każdemu z osobna i wszystkim razem dziękujemy, szczególnie Radzie Rodziców, która zajęła się stroną organizacyjną balu. Dziękujemy. W tym roku bez wątpienia razem z WOŚP cel „mierzymy wysoko” został osiągnięty.

Urszula Mastalerz - ZS w Starej Niedziałce

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania