Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Nowy obiekt sportowy

W poniedziałek, 18 stycznia, nastąpiło oficjalne otwarcie sali gimnastycznej w Gimnazjum Miejskim nr 2 w Mińsku Mazowieckim

Opublikowano: 18 Stycznia 2016, Poniedziałek, 22:11
Autor: btsd
 0 0 0

W poniedziałek, 18 stycznia, nastąpiło oficjalne otwarcie sali gimnastycznej w Gimnazjum Miejskim nr 2. Wiele lat odkładana inwestycja wreszcie doczekała się realizacji która, dzięki sprawnej budowie, za sprawą lokalnej firmy Remex, powstała w półtora roku.

Oficjalne otwarcie uświetnili m.in. tacy goście, jak Poseł na Sejm RP Czesław Mroczek, asystent Poseł na Sejm i Sekretarza Stanu w MEN Teresy Wargockiej Kamil Wichrowski, burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski, Mazowiecki Kurator Oświaty Dorota Sokołowska, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, z-ca dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Mariusz Kozera reprezentujący Marszałka Województwa Adama Struzika, dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie Mirosław Krusiewicz, Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński,  Burmistrz Senior Zbigniew Grzesiak, Z-ca Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Krzysztof Michalik, koordynator Zespołu ds. Oświaty Bożena Macheta, Radni Miasta VI i VII kadencji oraz ks. Kanonik Jerzy Mackiewicz z Parafii NNMP, księża wikariusze, przedstawiciele służb mundurowych, prezesi spółek i dyrektorzy szkół i przedszkoli.

Pełnowymiarowe boiska do siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego i piłki ręcznej, oraz wnęka teatralna wraz z profesjonalnym oświetleniem, nagłośnieniem i nowoczesnymi panelami wygłuszającym sprawiają, że będzie to doskonałe miejsce nie tylko dla sportowców, ale również na koncerty i spektakle.  W nowo powstałym budynku nie zabrakło również siłowni oraz sali rekreacyjnej z zapleczem magazynowym. Cały obiekt jest dostosowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zarówno sam obiekt, jak i jego wyposażenie spełniają najwyższe europejskie normy, a koszt budowy wyniósł ok. 7 400 000 zł.

Oficjalne otwarcie było gorącym punktem tego zimowego dnia, dlatego uczniowie specjalnie z tej okazji przystroili całą szkołę w hawajskie kwiaty. Jak mówił dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki - „nie mogliśmy się doczekać otwarcia, tak samo jak młodzież nie może się doczekać wakacji”, stąd nawiązanie do tak ciepłych klimatów. Prócz przemówień zaproszonych gości nie zabrakło części artystycznej młodzieży szkolnej, która zabawiała zebraną publiczność pokazami tańca w rytm gorącej samby, przedstawieniami aktorskimi i śpiewem. Na koniec cała sala dała się ponieść gorącym klimatom i przystrojeni w kwiatowe wieńce goście odtańczyli wraz z młodzieżą specjalny układ choreograficzny.

Hala sportowa przy gimnazjum wraz z sąsiadującym nowo powstającym boiskiem piłkarskim  i infrastrukturą lekkoatletyczną stworzą już wkrótce kompleksową bazę sportową. Jak przekonują władze miasta, dostępną nie tylko dla uczniów, ale również dla sportowych i artystycznych organizacji pozarządowych. Trzymamy kciuki i przyłączamy się do życzeń p. Sokołowskiej, aby dzięki powstającym nowoczesnym obiektom młodzież rozwijała harmonijnie swoje zdolności, uczyła się pokory, samodyscypliny, pracy zespołowej, uznawania wyników, wytrwałości oraz zawsze podnosiła się z ziemi po upadku.

Paulina Kalinowska

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania