Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Pogotowie ratunkowe

Adwentowa refleksja o Miłosierdziu Bożym w ZSZ nr 2 w Mińsku Mazowieckim

Opublikowano: 3 Stycznia 2016, Niedziela, 23:06
Autor: btsd
 0 0 0

Pogotowie ratunkowe, czyli  adwentowa refleksja o Miłosierdziu Bożym

W sobotę, 12 grudnia,  w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy  w Mińsku Mazowieckim  po raz dziewiąty odbył się Adwentowy dzień Skupienia dla nauczycieli z powiatu mińskiego. Pedagodzy wysłuchali konferencji ks. Dariusza Bali, mogli skorzystać z sakramentu spowiedzi św. , uczestniczyli we mszy. Zwieńczeniem spotkania była agapa i podzielenie się opłatkiem. Refleksją z tegorocznego dnia skupienia zechciała się podzielić jedna z uczestniczek .

Ja chory? Coś tam czasem boli, ale żeby zaraz do lekarza? Kolejki, badania, strata czasu, koszty, leki – zawracanie głowy! Odwlekam wizytę, bo to na pewno nic poważnego, samo przejdzie. A jeśli się w końcu okazuje, że to choroba zagrażająca życiu – oo, to bieganie po lekarzach, szukanie najlepszych specjalistów, wykorzystywanie znajomości, błaganie o szybkie terminy zabiegów, najdroższe leki.
Mam chorą duszę? Nie, nie jestem taki zły, inni są gorsi. Jesteśmy mistrzami świata w oszukiwaniu siebie. Ile jest w nas zła, obłudy, lenistwa, kłamstwa, zmarnowanych okazji, wad, które sprytnie umiemy zawsze usprawiedliwić, żeby wypaść jak najlepiej w oczach innych? Przecież coś w końcu potrafimy, do czegoś doszliśmy, w pracy też cieszymy się dobrą opinią. Oceniamy siebie i innych na podstawie osiągnięć i zdolności – to jest ktoś, a tamten to nikt szczególny. Przecież oceniamy sprawiedliwie?
A jak widzi nas Bóg? Gdyby kierował się wobec nas tylko sprawiedliwością, żaden człowiek by się nie ostał. Ale Miłosierdzie Boga jest większe niż sprawiedliwość. Bóg widzi przede wszystkim pokłady dobra w każdym człowieku pod warstwą zła i stara się to dobro wydobyć. Jego Miłosierdzie ujawnia się w zetknięciu z ludzką biedą.
Nie bójmy się stanąć przed Bogiem w całej prawdzie o sobie. Tylko Jemu możemy bezpiecznie ujawnić wszystkie nasze bolączki, słabości i grzechy. Bóg jest jak dobra matka, która widząc swoje dziecko utytłane w błocie, zabeczane, zasmarkane i przerażone podnosi je, przytula do siebie i pociesza, nie bacząc na nic, potem myje, przykleja plasterki i leczy rany.
Potrzebujesz lekarza. Twoja dusza woła o najlepszego Lekarza na świecie, który ma niezwykłą wiedzę (wszak cię stworzył ) i wielowiekowe doświadczenie, przyjmie cię bez kolejek i zapisów i to za darmo! Postawi błyskawicznie diagnozę i otrzymasz lekarstwo, które jest przygotowane tylko dla ciebie! Zdążysz?
Bądź miłosierny dla siebie. Bądź miłosierny dla innych.

Elżbieta Paluch, nauczyciel bibliotekarz w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania