Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

Uczniowie z ZSA na stażu w Grecji

W ramach unijnego projektu „Eko rolnik przyszłością Europy - staże i praktyki zagraniczne szansą rozwoju regionu” dwudziestu trzech uczniów z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Mińsku Mazowieckim, w maju i czerwcu 2015 roku, wzięło udział w praktykach zawodowych w Grecji.

Opublikowano: 22 Grudnia 2015, Wtorek, 20:57
Autor: admin
 0 0 0

W ramach unijnego projektu „Eko rolnik przyszłością Europy - staże i praktyki zagraniczne szansą rozwoju regionu” dwudziestu trzech uczniów z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Mińsku Mazowieckim, w maju i czerwcu 2015 roku, wzięło udział w praktykach zawodowych w Grecji. Projekt realizowany był przez Akademickie Centrum Informacji i Edukacji Europejskiej, współfinansowany ze środków PO WER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020), na zasadach programu Erasmus +.

Głównym celem praktyk było uzyskanie przez uczestników pierwszego doświadczenia w środowisku międzynarodowym oraz zwiększenie mobilności zawodowej, co w przyszłości wzmocni ich szanse w karierze zarówno na rynku lokalnym, jak i zagranicznym. 

Uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę w zakresie ekologicznej produkcji rolnej, zgodnie z założonym programem. W ramach projektu mogli również zobaczyć jak wyglądają charakterystyczne dla tamtego regionu Grecji uprawy oliwek, bawełny, arbuzów oraz zbiory czereśni. 

Współpraca międzynarodowa oparta na programie Erasmus+, pozwoliła młodzieży wzbogacić się w doświadczenia w zakresie zawodowym, jak również poznać inną kulturę, a także podwyższyć kompetencje językowe. Częścią stażu zawodowego był również program kulturowy, dzięki któremu uczniowie, prócz warsztatów zawodowych i szansy obserwacji jak wygląda praca w innym kraju, zwiedzili Meteory - zespół klasztorów umiejscowiony na szczytach skał oraz popłynęli na wyspę Skiatos.    

Uwieńczeniem projektu było wręczenie certyfikatów oraz dokumentów Europass Mobilność, które poświadczają nabycie umiejętności, cenionych w nowoczesnej branży rolniczej. Dzięki programowi, uczniowie zdobyli nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i doświadczenia, które zapewnią im i ułatwią mocną pozycję na rynku pracy. 

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania