Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

„Cicha Noc, Święta Noc …”

Spotkanie wigilijne w Zespole Szkół Specjalnych w Ignacowie

Opublikowano: 21 Grudnia 2015, Poniedziałek, 22:25
Autor: btsd
 0 0 0

Od Bożego Narodzenia dzieli nas kilka dni. W Zespole Szkół Specjalnych w Ignacowie świąteczna atmosfera zagościła na dobre już 17 grudnia, kiedy to cała społeczność szkolna, złożona z uczniów, pracowników szkoły i rodziców, zebrała się na uroczystym spotkaniu wigilijnym.
Spotkanie rozpoczęło się pokazem tradycyjnych jasełek przygotowanych przez uczniów pod kierunkiem grupy nauczycieli.  Pokaz artystyczny zachwycił wszystkich widzów. Uczniowie przebrani za Maryję, Św. Józefa, Trzech Króli, Pastuszków, Aniołki i Śnieżynki z wielkim zaangażowaniem odgrywali swe role i śpiewali kolędy. Piękna dekoracja i oprawa muzyczna potęgowały nastrój wzruszenia, radości i oczekiwania.

Po występie artystycznym dyrektor szkoły pani Janina Brzeszkiewicz podziękowała artystom za wspaniałe przedstawienie i złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Powitała też wyczekiwanego przez dzieci Gościa – Świętego Mikołaja, który zawitał do Ignacowa w towarzystwie dwóch Śnieżynek, by obdarować je  prezentami.
Ostatnią część uroczystości stanowiło wigilijne spotkanie przy stole zastawionym tradycyjnymi potrawami.  W nastroju refleksji i zadumy, przy dźwiękach kolęd dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy życzenia Wesołych Świąt!
Paczki dla uczniów z prezentami świątecznymi zostały przygotowane dzięki hojności naszych Przyjaciół – Ludzi Dobrej Woli, którym jeszcze raz SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Katarzyna Ganczar, Sylwia Wąsik

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania