Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Zostań naszym przyjacielem

Przyjaciel to nie tylko ten, który pomaga w biedzie, ale również ten, w którego towarzystwie dobrze się czujemy i możemy spędzić miło czas

Opublikowano: 20 Grudnia 2015, Niedziela, 22:34
Autor: btsd
 0 0 0

Przyjaciel to nie tylko ten, który pomaga w biedzie, ale również ten, w którego towarzystwie dobrze się czujemy i możemy spędzić miło czas. Przekonali się o tym goście, którzy zostali zaproszeni do grona przyjaciół szkoły w Nowym Zglechowie prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej”.

We wtorek, 8 grudnia, na przybycie świętego Mikołaja oczekiwała gromadka podekscytowanych dzieci oraz niezwykli goście: wicestarosta Krzysztof Płochocki, Grzegorz Zieliński – wójt gminy Siennica, Edyta Ludwiniak – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim oraz dziennikarze. Ci dostojni i przemili goście jako pierwsi skorzystali z zaproszenia dyrektor Urszuli Wiśniewskiej i odwiedzili naszą placówkę z okazji Mikołajek, by bliżej poznać to urocze i niezwykłe miejsce.

Na powitanie otrzymali odznaki przyjaciela szkoły. Następnie wspólnie obejrzeliśmy bajkę pt. „Smerfy – worek świętego Mikołaja”. Dzieci w biało – czerwonych strojach i czapeczkach niecierpliwie oczekiwały na przybycie niezwykłego gościa z niespodziankami, a pomagały im w tym panie Renata Dąbrowska i Magdalena Duszczyk. Jednak na prezenty trzeba najpierw zasłużyć. Nasze dzieci dobrze wiedzą, co to znaczy być grzecznym. Starały się przez cały rok pomagać innym, dbać o porządek i słuchać dorosłych. Chociaż nie wszystkie potrafią mówić, ale wskazywały prawidłowe odpowiedzi na piktogramach lub wyrażały gestem. Uczniowie lubią też wykonywać różne ciekawe prace, a jedną z nich było dekorowanie upieczonych wcześniej pierniczków. Najbardziej ekscytującym momentem było przybycie świętego Mikołaja, którego dzieci przywitały piosenką. W naszym gronie mamy zdolnych recytatorów Karolinkę i Michała, którzy zaprezentowali specjalnie przygotowane na tę okazję wiersze. Nasi podopieczni w większości nie potrafią chodzić, ale potrafią doskonale bawić się przy muzyce, a do tej zabawy zaprosili swoich nowych przyjaciół. Miło było popatrzeć na roześmiane twarze nie tylko dzieci, ale też dorosłych, którzy w przyjaznej atmosferze pouczyli się o kilka lat młodsi. Kiedy nadszedł czas na rozdanie prezentów, każde dziecko mogło zrobić zdjęcie ze świętym Mikołajem. Uczniowie otrzymali też niespodzianki od gości, a my odwdzięczyliśmy się wręczając im ozdobne choinki własnoręcznie zrobione przez rodziców. Kiedy wszyscy nacieszyli się niespodziankami, nadszedł czas na wspólne kolędowanie. Pani Magda zagrała na skrzypcach „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, zaś dzieci akompaniowały jej na instrumentach perkusyjnych, a dorośli włączyli się do śpiewu. Jak wiadomo, co dobre szybko się kończy, więc musieliśmy pożegnać Mikołaja piosenką „ Żegnaj święty Mikołaju…” ponieważ spieszył się do innych równie grzecznych i zdolnych dzieci. Chwilę później pożegnaliśmy też gości, którzy zdążyli się już z nami zaprzyjaźnić na dobre i niechętnie nas opuszczali, ale obiecali odwiedzać naszą szkołę jak najczęściej. Okres świąteczny i noworoczny sprzyja miłym spotkaniom, więc mamy nadzieję, że niebawem poznamy nowych przyjaciół, którzy zawitają do Nowego Zglechowa i będą chcieli przeżyć tu niezapomniane chwile. Zapraszamy.

Do Zespołu przyjmowani są uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego:
z niepełnosprawnością ruchową w normie intelektualnej z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z przewlekłymi chorobami, uniemożliwiającymi uczęszczanie do ogólnodostępnej szkoły.

Zespół, w którego skład wchodzi: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła przysposabiająca do pracy, pracuje w godzinach od 8.00 do16.00. Zapewniamy bezpłatną edukację, rehabilitację i terapię dla każdego ucznia placówki. Dzieci do szkoły dojeżdżają busami, zapewnionymi przez poszczególne gminy lub są dowożone przez rodziców.                           

Dyrektor Zespołu zaprasza do odwiedzenia szkoły - Może to jest właśnie szkoła, w której Twoje dziecko znajdzie najlepszą opiekę i wsparcie w rozwoju. ZAPRASZAM . ODWIEDŹ NAS.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia i swoim własnym zapraszam także do współpracy potencjalnych sponsorów. Każda pomoc z Państwa strony będzie wykorzystana do organizacji dodatkowych zajęć wspomagających rozwój naszych wychowanków a także do doposażenia  sal lekcyjnych i rehabilitacyjnych.
Kontakt: Nowy Zglechów 27
Tel. 789 161 879
e-mail: szkolazglechow@o2.pl lub  pomagam@mozesz-wiecej.org.pl

Ewa Pielasa - nauczyciel
Anna Zalewska - nauczyciel

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania