Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

Nagrody MEN

Wśród nagrodzonych znaleźli się nauczyciele z powiatu mińskiego: dyrektor ZSS w Ignacowie Janina Brzeszkiewicz oraz dyrektor ZSZ nr 2 im. w Mińsku Mazowieckim Tomasz Płochocki

Opublikowano: 20 Grudnia 2015, Niedziela, 21:13
Autor: btsd
 0 0 0

Uroczystość wręczenia nagród Ministra w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej nauczycielom Powiatu Mińskiego Pani Janinie Brzeszkiewicz i Panu Tomaszowi Płochockiemu w dniu 18 grudnia 2016r.

W dniu 18 grudnia 2015r.  w Ministerstwie Edukacji odbyła się uroczystość wręczenia nagród Ministra. Szefowa MEN  Pani Anna Zalewska nagrodziła 31 nauczycieli z Mazowsza. W całej Polsce nagrody trafiły do 122 osób. Było to możliwe dzięki jej decyzji o zwiększeniu tegorocznej kwoty na ten cel.

W piątek Minister Edukacji osobiście wręczyła nagrody 31 nauczycielom z województwa mazowieckiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się nauczyciele z powiatu mińskiego: dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie Janina Brzeszkiewicz oraz dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim Tomasz Płochocki.

Minister edukacji podkreśliła, że nauczyciel to szczególny człowiek. – To człowiek, który musi mieć nie tylko kompetencje, ale też wiele umiejętności: edukowania, wychowywania, ale również jest psychologiem, menedżerem, organizatorem wycieczek. To mediator, nie tylko w dyskusjach z uczniem, nie tylko w dyskusjach o uczniu – powiedziała Anna Zalewska.

W spotkaniu wzięły też udział: Sekretarz Stanu w MEN  Pani Teresa Wargocka, Podsekretarz Stanu w MEN Pani Marzenna Drab oraz Mazowiecka Kurator Oświaty Pani Dorota Sokołowska.
W trakcie piątkowej uroczystości szefowa MEN złożyła nauczycielom także życzenia bożonarodzeniowe - Abyście te wyjątkowe święta spędzili z rodziną. Aby troski waszych uczniów, z którymi borykacie się na co dzień, plany, ewaluacje i sprawozdania zostały w domu. Wasi mężowie, wasze żony, wasi partnerzy, partnerki zasługują na to żeby poczuć bliską osobę przy sobie – mówiła minister Anna Zalewska. - Znajdźcie tę rodzinną równowagę, tę harmonię, po to, by z nowymi siłami wracać do szkoły. Mam nadzieję, że polskie społeczeństwo doceni kim są nauczyciele. To, że bez nich nie można zbudować społeczeństwa. To społeczeństwo zależy od Was. Bądźmy razem na święta. Wszystkiego dobrego – dodała.

mat. prasowy ZSZ nr 2

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania