Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

II Festiwal Nauki

Celem tego Festiwalu jest ukazanie, dzieciom, młodzieży i dorosłym jak ciekawe i, jak różne oblicza, mogą mieć nauki techniczne.

Opublikowano: 7 Grudnia 2015, Poniedziałek, 20:26
Autor: btsd
 0 0 0

 Komenda Hufca ZHP „Mazowsze” w Mińsku Mazowieckim po raz drugi już na zakończenie projektu „miniInżynier” organizuje Festiwal Nauki. Celem tego Festiwalu jest ukazanie dzieciom, młodzieży i dorosłym jak ciekawe i jak różne oblicza mogą mieć nauki techniczne. Festiwal jak i cały projekt jest współfinansowany z środków z budżetu miasta Mińsk Mazowiecki.

Cała impreza odbędzie się w niedzielę, 13 grudnia, w Gimnazjum Miejskim nr 3 na ul. Siennickiej od godziny 14 do 18. Festiwal jest imprezą otwartą bez ograniczeń wiekowych, wstęp wolny. Na Festiwalu zaprezentujemy czym zajmowaliśmy się w ramach projektu. Dodatkowo zaprosiliśmy kilku ekspertów z różnych dziedzin tak, żeby impreza była jak najbardziej atrakcyjna.

Na stanowiskach Festiwalowych będzie można:
- zobaczyć pokaz gwiazd wystawiany przez firmę Delta Optical w mobilnym planetarium ( seanse co ok. 20 min., liczba miejsc ograniczona).
 - dowiedzieć się jakie ciekawe doświadczenie można wykonać, wykorzystując chemię i na czym polega praca chemika
 - na własnej skórze dowiedzieć się czym jest rzeczywistość wirtualna, wykorzystując okulary Oculus na stanowisku organizowanym przez Dom Naturalnego Rozwoju
- poznać zastosowania robotów i nauczyć się sterować nimi, wykorzystując roboty zrobione z klocków Lego Mindstorms
- zobaczyć przykłady druku 3d, automatyki, technik mikroprocesorowych wystawianych przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 "Mechanik".
- zgłębić tajniki elektroniki i układów programowalnych
- dowiedzieć się na czym polega malowanie światłem i poznać inne ciekawe zastosowania fizyki.

I wiele, wiele innych. Całość będzie miała charakter warsztatowo-pokazowy, aby każdy mógł się pobawić nauką i zrozumieć prezentowane zjawiska. Zapraszamy do odwiedzenia Festiwalu w dowolnym czasie w trakcie tych 4 godzin.

Dziękujemy za wsparcie firmom: Pomoc Drogowa Laskowski, PWiK, PEC, SJO, Instalbud, Budopol. Dajcie się porwać nauce. Przyjdźcie, a na pewno nie będziecie tego żałować.

Czuwaj!
phm. Piotr Gazda
Drużynowy 301 Gromady Zuchowej
Z-ca Komendanta Szczepu Drużyn Harcerskich im."Zbigniewa Nienackiego"
Z-ca Komendanta Hufca ds. Programowych

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania