Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

O kościele u Baptystów

W Kościele Chrześcijan Baptystów 5M przybrał ciekawą formę wernisażu połączonego z koncertem i wykładem uchodźcy, konwertyty z islamu na chrześcijaństwo.

Opublikowano: 17 Listopada 2015, Wtorek, 21:22
Autor: btsd
 0 0 0

W niedzielę, 15 listopada, obchodziliśmy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół, który w Kościele Chrześcijan Baptystów 5M przybrał ciekawą formę wernisażu połączonego z koncertem i wykładem uchodźcy, konwertyty z islamu na chrześcijaństwo.

Wydarzenie, które rozpoczęło się warsztatami artystycznymi dla najmłodszych, a skończyło koncertem Michała Sufrydy i Bartka Boesche przyciągnęło do kościoła ok. 70 osób. W czasie zbiórki pieniężnej udało się zebrać kwotę wystarczającą na pakiety pomocowe, które pozwolą żyć 60 osobom w obozach przesiedleńczych przez miesiąc, ale, co według organizatorów ważniejsze, skłoniło do zastanowienia się i refleksji nad losem prześladowanego kościoła i osób, które go tworzą.

Nad przebiegiem i treścią wydarzenia czuwała międzynarodowa organizacja wspierająca prześladowanych chrześcijan - Open Doors, która co roku tworzy Światowy Indeks Prześladowań, określający państwa, w których prześladowania są najcięższe.

Link do indeksu:
https://www.opendoors.pl/przesladowania/2015_sip/

mat. prasowy organizatorów


Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania