Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

Z patriotyzmem przez wieki

Już po raz czwarty Harcerski Klub Turystyczny "Mobilek" zaproponował mieszkańcom Mińska ciekawy sposób spędzenia Święta Niepodległości

Opublikowano: 16 Listopada 2015, Poniedziałek, 22:15
Autor: btsd
 0 0 0

Już po raz czwarty Harcerski Klub Turystyczny "Mobilek" zaproponował mieszkańcom Mińska ciekawy i wesoły sposób spędzenia Święta Niepodległości, a dokładniej udział w patriotyczno - historycznej grze miejskiej. Hasłem tegorocznej imprezy był "Patriotyzm przez Wieki". Uczestnicy mieli za zadanie pomóc fikcyjnej postaci Jasia odnaleźć przykłady patriotyzmu w różnych epokach.

Uczestnicy wyruszali w patrolach z Miejskiego Domu Kultury, w którym tradycyjnie mieściło się też biuro imprezy. Patrole liczyły w większości od 2 do 6 osób i były to głównie całe rodzinny - rodzice z dziećmi, co bardzo cieszy. Każda drużyna otrzymała mapę, na której umieszczonych było 7 punktów kontrolnych. Na punktach czekały zadania, do których należało m.in. pokonać wrogiego rycerza, podkraść się pod gestapowca, rozpoznać śpiewaną piosenkę patriotyczną przez telefon polowy, znaleźć w wykreślance jak najwięcej haseł związanych z Solidarnością, czy przedstawić współczesne formy patriotyzmu. Dodatkowo na każdym punkcie zadawane były pytania związane z konkretnym okresem, za które można było otrzymać bonusowe punkty, liczone w oddzielnej kategorii. Po powrocie z gry na wszystkich czekała kawa lub herbata i ciastka.

W grze startowały 23 patrole. Każdy z uczestników IV Mińskiej Patriotycznej Imprezy na Orientację otrzymał dyplom, a najlepsi nagrody. Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Astrominipoto”, drugie drużyna „Delta”, trzecie – „P-Tim”, czwarte drużyna „Pompa Team”, piąte zaś "Trzy z Małej". Nagrodę za najwięcej prawidłowych odpowiedzi otrzymała drużyna "Włodarek".

W tegorocznej imprezie uczestniczyło ok. 130 osób. Pomimo przeciwności pogodowych, uśmiechy na twarzach i pozytywne opinie biorących udział w grze utwierdziły nas w przekonaniu, że warto tworzyć taką, niestandardową możliwość uczczenia 11 listopada. Mamy nadzieję że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie.

Chcielibyśmy bardzo podziękować Burmistrzowi Mińska Mazowieckiego za objęcie patronatem honorowym imprezy, Miejskiemu Domowi Kultury za udostępnienie pomieszczeń na biuro imprezy, Studium Języków Obcych, Bankowi Spółdzielczemu w Mińsku Mazowieckim, firmie DarMar za sponsoring nagród, Piekarni Gromulski za ufundowanie ciasteczek, a gazetom Strefa Mińsk, Nowy Dzown i portalowi miniskmaz.com za patronat medialny.


tekst: Szymon Kowalczyk

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania