Tygodnik Strefa Mińsk NR 17/18 (373/374)

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października o godzinie 8.00 na terenie szkoły Zespołu Szkół Salezjańskich w Mińsku Maz. odbędzie się prezentacja promująca Światowy Dzień Mycia rąk połączona z przekazaniem dzieciom mydełek.

Opublikowano: 14 Października 2015, Środa, 22:08
Autor: btsd
 0 0 0

Światowy Dzień Mycia Rąk 2015

15 października o godz. 8.00 na terenie szkoły Zespołu Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim odbędzie się prezentacja promująca Światowy Dzień Mycia rąk połączona z przekazaniem dzieciom mydełek.
Mycie rąk jest najłatwiejszym sposobem na pozbycie się drobnoustrojów z rąk i zapobiega ich przenoszeniu. Każdy centymetr kwadratowy skóry człowieka może pomieścić tysiące, a nawet miliony drobnoustrojów.

W 2008 r Zgromadzenie ogólne ONZ ustanowiło 15 października międzynarodowym dniem mycia rąk. Akcja ma zachęcać wszystkich ludzi – a zwłaszcza dzieci – do regularnego korzystania z mydła i mycia rąk jako kluczowego elementu profilaktyki przeciw biegunce i infekcjom układu oddechowego.UNICEF przypomina, że każdego dnia 1,4 tys. dzieci poniżej 5. roku życia umiera na skutek chorób biegunkowych spowodowanych brakiem dostępu do czystej wody, urządzeń sanitarnych i nieprzestrzeganiem podstawowych zasad higieny.

Z danych UNICEF wynika, że biegunka jest nadal drugą, najczęstszą przyczyną śmierci dzieci poniżej piątego roku życia. Każdego roku umiera z jej powodu 600 tys. dzieci. Ponad 1,7 mld dzieci dotkniętych tą chorobą boryka się z problemami zahamowania wzrostu (niska waga ciała w stosunku do wieku, opóźnienia w rozwoju).

UNICEF przypomina, że jedną z najprostszych i najtańszych metod ograniczenia liczby zachorowań jest mycie rąk mydłem. Mycie rąk przed jedzeniem i po wizycie w toalecie skutecznie ogranicza rozprzestrzenianie się chorób biegunkowych.  

mat. PWiK Mińsk Maz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania