Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

KidSpeak

W Szkole Podstawowej Nr 5 w Mińsku Mazowieckim w dniach 21-25 września realizowany był projekt KidSpeak

Opublikowano: 6 Października 2015, Wtorek, 21:38
Autor: btsd
 0 0 0

W Szkole Podstawowej Nr 5 w Mińsku Mazowieckim w dniach 21-25 września realizowany  był PROJEKT KIDSPEAK.

Co to jest KidSpeak?

Projekt KidSpeak to wspólna akcja studentów z organizacji AIESEC przy SGH w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, która ma na celu rozbudzanie w dzieciach ciekawości i zainteresowania innymi kulturami od najmłodszych lat. W rezultacie mogą one stać się "obywatelami świata" już w tak młodym wieku. Jest to możliwe dzięki współpracy z praktykantami, którzy przyjeżdżają do Polski z całego świata. Prowadzą oni w szkołach zajęcia, które rozwijają u dzieci cechy takie jak tolerancja i otwartość oraz zachęcają je do nauki języków obcych, w szczególności języka angielskiego.

BYE BYE KIDSpeak! Podsumowanie projektu.

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Jakie wrażenia zostały po pobycie wolontariuszy z projektu KIDSpeak w „Piątce”?

Co mówili uczniowie?

Kiedy znowu przyjadą? Ale była fajna lekcja! Jak można zdobyć autograf od Kimberley, Poorii, czy Mahera? A w czasie prezentacji zaśmiewali się do rozpuku (filmik o pandach), uczyli się jeść pałeczkami (chopsticks), wykonywać taniec irański i pisać po persku, czy kantońsku. Najlepiej jednak oceniali bezpośredni kontakt z wolontariuszami i możliwość spotkania ich na korytarzu szkolnym. Serdeczne ‘hello’ było słychać na każdej przerwie.

Co mówili Kimberly, Pooria i Maher (Ali) ?
Było nam u Was tak dobrze, że chętnie byśmy tu wrócili. Polacy są świetnie wykształceni i mówią dobrze po angielsku. Czujemy dużą więź z naszymi rodzinami goszczącymi i jesteśmy wdzięczni za tak ciepłe przyjęcie. Kimberley wspominała wycieczki rowerowe z Anią Wiśniewską z 5d, u której mieszkała i z którą podziwiała polskie łąki i lasy. Pooria, którego gościł Dorian Laskowski z 6d, zachwycał się polską gościnnością, a sam na pożegnanie przygotował swoim gospodarzom irańską potrawę. Maher, zwany również Alim, mieszkał u Olka Rosłońca z 5b i dzięki swoim gospodarzom zwiedził Mińsk Mazowiecki i okolice. Na koniec deklarował, że kocha Polskę.

Co zyskaliśmy?

Wiemy dużo więcej o Hong Kongu, Iranie i Egipcie. Poznaliśmy różne akcenty i poćwiczyliśmy komunikowanie się w języku angielskim. Jesteśmy bardziej otwarci na różnorodność kulturową i językową.
NAJWAŻNIEJSZE! – mamy troje nowych przyjaciół w różnych częściach świata, którzy będą mówić wspaniałe rzeczy o „Piątce”, Mińsku i Polsce.

Projekt został przeprowadzony dzięki inicjatywie dyrektora szkoły pani Ewie Szczerbie, wsparciu Rady Rodziców i gościnności trzech niezwykłych rodzin, za co bardzo dziękujemy wszyscy, a w szczególności nauczyciele języka angielskiego uczestniczący w tej akcji: Dorota Sadowska, Danuta Woźnica, Piotr Łopacki i Beata Polit (koordynator projektu).

Beata Polit

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania