Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

Artur Barciś w gimnazjum papieskim

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie zbierali stare niepotrzebne klucze, które następnie zostały zezłomowane, a cały dochód przeznaczony na pomoc klinice „Budzik” i Fundacji Ewy Błaszczyk „A kogo?”.

Opublikowano: 14 Września 2015, Poniedziałek, 21:28
Autor: btsd
 0 0 0

W sobotnie popołudnie, 5 września gościem uczniów, nauczycieli i dyrekcji Gimnazjum Miejskiego nr 2 im. Jana Pawła II był pan Artur Barciś. Ten niezwykle popularny aktor najbardziej kojarzony z „Miodowymi latami” i z serialem „Rancho” spotkał się z młodzieżą z papieskiego gimnazjum w związku z tym, że szkoła zajęła I miejsce w promowanej przez pana Artura Barcisia akcji charytatywnej „Kluczyk – Budzik”.

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie zbierali stare niepotrzebne klucze, które następnie zostały zezłomowane, a cały dochód przeznaczony na pomoc klinice „Budzik” i Fundacji Ewy Błaszczyk „A kogo?”. W I edycji tej akcji udało się zebrać aż 11 kg starych kluczy, co dało szkole I miejsce wśród 22 szkół w Polsce, które uczestniczyły w akcji. Podczas rozmowy z uczniami pan Barciś zapowiedział, że akcja zaczyna być coraz bardziej popularna i włącza się w nią coraz więcej ludzi, a wszystko po to, żeby pomóc dzieciom z kliniki „Budzik”.

Wizyta pana Barcisia w gimnazjum była też okazją do porozmawiania o aktorstwie i wyzwaniach związanych z pracą w tym zawodzie. Aktor dał się skusić na wykonanie specjalnego zadania aktorskiego i w brawurowy sposób odegrał przed publicznością rolę modelki, za co został nagrodzony gromkimi brawami. Pan Barciś obejrzał również występ szkolnej grupy teatralnej „Teraz MY”, która zaprezentowała spektakl „Belfer”. Młode artystki usłyszały sporo ciepłych słów o swoim występie. Na koniec spotkania gość otrzymał od pana dyrektora Wyszogrodzkiego dwa słoiki miodu jako pamiątkę z wizyty w gimnazjum. Były również wspólne zdjęcia, autografy i indywidualne rozmowy z aktorem.
Warto było przyjść do szkoły w sobotę, żeby posłuchać mądrego człowieka, który swoją aktorską popularność potrafi wykorzystać w celu organizowania i niesienia pomocy dzieciom z kliniki „Budzik”. Na pewno gimnazjum papieskie w tym roku będzie kontynuowało zbieranie starych kluczy, by wesprzeć akcję „Kluczyk – Budzić”. Zachęcamy wszystkich do udziału!

Agnieszka Kożuchowska

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania