Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

96 lat Policji

Uroczysty Apel z okazji powiatowych obchodów 96. rocznicy powołania Policji odbył się na dziedzińcu KPP w Mińsku Mazowieckim.

Opublikowano: 8 Sierpnia 2015, Sobota, 22:52
Autor: btsd
 0 0 0

Uroczysty Apel z okazji powiatowych obchodów 96-stej rocznicy powołania Policji odbył się na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. W tym roku awanse na wyższe stopnie służbowe odebrało 90 funkcjonariuszy, a odznaczonych medalami i odznakami zostało 24 policjantów i 2 policjantki.
Gościem specjalnym był Wiceminister MON Czesław Mroczek oraz Zastępca Komendanta Stołecznego Policji podinspektor Hubert Kowalczewski nadzorujący na co dzień mińską komendę.
Uroczysty apel i część związaną z wręczaniem awansów oraz pozostałych wyróżnień zainaugurował nadkomisarz Bartłomiej Dydek, składając serdeczne podziękowania na ręce wszystkich zaangażowanych w działania na rzecz bezpieczeństwa publicznego, kierując przy tym wiele serdecznych i ciepłych słów na temat wspaniałych efektów pracy podległych mu policjantek i policjantów.

Na zakończenie w imieniu wyróżnionych policjantek i policjantów głos zabrał st. post. Paweł Kordalewski, który powiedział - To dla mnie prawdziwy zaszczyt, że mogę zabrać głos podczas dzisiejszej uroczystości. W imieniu swoim oraz moich wyróżnionych koleżanek i kolegów, bardzo dziękuję  za wszystkie odznaczenia, awanse, wyróżnienia i nagrody. Wybierając zawód policjanta kierowałem się chęcią pomocy innym ludziom i potrzebą zrobienia czegoś dobrego dla społeczeństwa. Tym dobrem jest właśnie bezpieczeństwo, o które dbam i dla którego utrzymania pełnię swoją służbę. Policyjny mundur to dla mnie chluba i chwała. Jestem dumny, że jestem policjantem, podobnie jak obecni tutaj moi koledzy, policjantki i policjanci.

mat. prasowy KPP w Minsku Maz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania