Tygodnik Strefa Mińsk NR 31/32 (387/388)

Komenda edukacyjna

Mińską komendę odwiedziła grupa dzieci, które w okresie wakacyjnym uczęszczają na zajęcia edukacyjne do świetlicy w Targówce.

Opublikowano: 14 Lipca 2015, Wtorek, 22:36
Autor: btsd
 0 0 0

Kolejne wakacje z rzędu, z prośbą o zorganizowanie spotkania z policjantami zwrócili się do komendanta opiekunowie ze świetlicy środowiskowej w Targówce. W ramach programu profilaktycznego realizowanego przez wychowawców świetlicy, dzieci miały uczyć się bezpiecznych zachowań.

Policjanci zaprosili dzieci do zwiedzenia komendy. Pierwszym punktem wizyty było zwiedzanie stanowiska kierowania i spotkanie z oficerem dyżurnym. Dzieci mogły zobaczyć jak oficer dyżurny komunikuje się z patrolami, a przy okazji obejrzeć policyjne radiostacje i terminale.

Kolejnym punktem wizyty w jednostce było spotkanie z policjantem zespołu konwojowo-ochronnego pełniącego służbę w policyjnym areszcie i zajmującego się obsługą zatrzymanych.

Następnie dzieci udały się na dziedziniec komendy, gdzie czekali już policjanci z mińskiej drogówki, którzy zaprezentowali naszym gościom urządzenia, których używają w codziennej służbie, alkosensor, tester trzeźwości AlcoBlow i laserowy miernik prędkości. Do dyspozycji naszych gości, oczywiście do obejrzenia, był przygotowany radiowóz i motocykle.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie atelier techników kryminalistyki. Technik zademonstrował dzieciom jak wygląda walizka kryminalistyczna oraz w jaki sposób ujawnia się i zabezpiecza ślady na miejscu zdarzenia. Po wizycie u techników zakończyło się zwiedzanie komendy.

DN

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania