Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Nauczyciele szkoleniowo

Kolejna grupa nauczycieli przedmiotów ogólnych z Zespołu Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy wykorzystuje urlop wakacyjny, aby podnieść swoje kompetencje.

Opublikowano: 8 Lipca 2015, Środa, 22:15
Autor: btsd
 0 0 0

Kolejna grupa nauczycieli przedmiotów ogólnych z Zespołu Szkół im. H. i K. Gnoińskich
w Siennicy wykorzystuje urlop wakacyjny, aby podnieść swoje kompetencje zawodowe, kulturowe i językowe.

Tym razem w ramach projektu „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej” szkolić się będą w Barcelos w Portugalii. Projekt jest  odpowiedzią na  potrzebę stałego podnoszenia umiejętności zawodowych nauczycieli  w celu poprawy skuteczności kierowania procesem uczenia się i rozwojem uczniów, oraz osiągania satysfakcji zawodowej. Celem projektu jest poszerzenie kwalifikacji nauczycieli przedmiotów ogólnych, które doprowadzi do poprawy poziomu nauczania i przygotowania absolwentów szkoły do dorosłego życia.

10 nauczycieli przedmiotów ogólnych zatrudnionych w Zespole Szkół w Siennicy po odbyciu przygotowania językowego i kulturowego na początku lipca wyjechało na tygodniowy pobyt w Portugalii. Celem tego pobytu jest udział w trwającym 6 dni kursie szkoleniowym „Kompetencje kluczowe w nauczaniu szkolnym”, na którym uczestnicy zdobędą nowe umiejętności zawodowe,  poprawią znajomość języków obcych, co pozwoli im przełamać bariery kulturowe i obyczajowe.

Po zakończeniu mobilności nauczyciele otrzymają certyfikaty odbycia kursu językowego,  przygotowania kulturowego oraz odbytego kursu wystawione przez partnera projektu. Sukcesem projektu będzie wzrost umiejętności zawodowych uczestników - nauczycieli przedmiotów ogólnych, a po pewnym czasie zaowocuje wyższym poziomem umiejętności pozostałych pracowników naszej szkoły Dzięki projektowi poprawi się współpraca placówki z rodzicami, ułatwiając szkole wypełnianie jej statutowych obowiązków.

Projekt ten będzie przykładem dla innych instytucji i pokaże, że warto realizować projekty mobilności. Udział w nich podnosi kwalifikacje pracowników i przekłada się na prestiż szkoły.

mat. prasowy ZS w Siennicy

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania