Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Rowerowa straż miejska

W czwartek, 2 lipca w godzinach popołudniowych mińscy strażnicy miejscy, po pierwszej odprawie do tego typu służby, wyruszyli w rejon miasta… na rowerach.

Opublikowano: 3 Lipca 2015, Piątek, 14:55
Autor: btsd
 0 0 0

W Mińsku Mazowieckim ruszyły patrole rowerowe.

W czwartek, 2 lipca w godzinach popołudniowych mińscy strażnicy miejscy, po pierwszej odprawie do tego typu służby, wyruszyli w rejon miasta… na rowerach. 

Rowerowe patrole Straży Miejskiej  pojawią się w parkach, na uliczkach osiedlowych, czyli tam, gdzie trudniej dotrzeć radiowozem. Mundurowi będą nie tylko oddziaływać prewencyjnie swoją obecnością, ale podejmować również  liczne interwencje wobec osób łamiących przepisy. 

Ta nowa forma pełnienia służby nie tylko ułatwi poruszanie się stróżom prawa w odległych terenach, czy trudnych warunkach, ale i pozwoli na lepszy kontakt ze społeczeństwem. Pomysł pełnienia służby przez strażników miejskich  na rowerach związany jest z wdrażaniem  pilotażowego programu nowej koncepcji pracy mińskich strażników miejskich.                                       

W uzgodnieniu z burmistrzem miasta komendant Straży Miejskiej Janusz Wiaterek podjął decyzję o zakupie jednośladów i po okresie niezbędnych przygotowań, w tym między innymi zakupu dodatkowego wyposażenia i umundurowania, strażnicy ruszyli w rejon na jednośladach.  W planach min. wspólne akcje z Mińską Grupą Rowerową promujące bezpieczeństwo, w trakcie których zwrócona zostanie municypalnym uwaga na problemy nękające rowerzystów, takie jak nieprzejezdne ścieżki rowerowe, brak właściwego oznakowania ścieżek. Strażnicy będą pouczać tych cyklistów, którzy nie stosują się do przepisów „kodeksu drogowego” i stwarzają zagrożenie innym użytkownikom dróg.

Ta nowa forma działań o charakterze prewencyjno – interwencyjnym będzie obecna w  naszym mieście aż do 30 września.

mat. prasowy Straży Miejskiej Miasta Mińsk Mazowiecki

fot. UM MM

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania