Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Inwestycje w mińskim garnizonie

Sprawdzenie stopnia realizacji rozbudowy infrastruktury było głównym tematem wizyty sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Czesława Mroczka w garnizonie Mińsk Mazowiecki.

Opublikowano: 2 Lipca 2015, Czwartek, 09:55
Autor: btsd
 0 0 0

26 czerwca 2015 roku wiceszef MON odwiedził Wojskową Komendę Uzupełnień oraz 23. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Zapoznał się z planami inwestycyjnymi na rzecz obu jednostek. Zgodnie z koncepcją rozwoju garnizonu najważniejsze inwestycje są prowadzone w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego.

Już niedługo lotnisko  będzie posiadało system awaryjnego hamowania BAK-12. Prace mają zakończyć się do połowy lipca i lotnisko będzie mogło pełnić funkcję lotniska zapasowego podczas Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIRSHOW 2015. Również w 2015 roku ma zostać oddany hangar z nowymi obiektami infrastruktury technicznej. Oddanie tej inwestycji planowane jest na koniec sierpnia 2015 roku.

Lotnisko jest niezwykle ważne, a baza wchodzi w wchodzi w skład systemu obrony powietrznej Polski i NATO.- powiedział szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych RP gen. broni Edward Gruszka.

W garnizonie Mińsk Mazowiecki do 2018 roku planowanych jest do realizacji 13 zadań inwestycyjnych oraz 14 remontowo-konserwacyjnych o łącznej wartości 161 mln zł.

Ten wielki plan, który realizujemy od 2013 roku w Mińsku Mazowieckim obejmuje modernizację wielu elementów infrastruktury lotniskowej, w niektórych przypadkach niemal wybudowanie obiektów od podstaw.- podsumował wiceminister Czesław Mroczek. - Inwestycje są prowadzone z nakładów finansowych krajowych oraz NATO.- uzupełnił Dowódca Generalny RSZ gen. broni pil. Lech Majewski.

Ważną, choć niewielką pod względem nakładów finansowych, jest inwestycja związana z modernizacją siedziby WKU w Mińsku Mazowieckim.

Decyzja została podjęta i remont będzie przeprowadzony w pełnym zakresie. Teraz jest czas na szczegółowe przygotowanie, doprecyzowanie zadań i rozpoczęcie budowy zgodnie z planem, czyli w sierpniu br. Mamy zagwarantowane środki, by tę inwestycję sprawnie przeprowadzić.- podkreślił wiceminister Mroczek.

Wart 3,7 mln zł inwestycja obejmuje min. odnowienie elewacji budynku, docieplenie, czy wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Inwestycja ma zostać zakończona dokładnie za rok.

Na zakończenie wizyty w mińskiej bazie goście odwiedzili również salę tradycji jednostki wojskowej. Wiceminister ON podziękował byłemu pilotowi i dowódcy 1. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego "Warszawa" Dowódcy Generalnemu RSZ gen. broni pil. Lechowi Majewskiemu za służbę wojskową oraz zaangażowanie w budowanie nowoczesnych sił powietrznych. Za kilka dni generał kończy swoją służbę wojskową.

Była to także doskonała okazja by złożyć gratulacje i podziękowania za wzorowe wykonywanie zadań oraz godne reprezentowanie kraju przez Polski Kontyngent Wojskowy Orlik 6.

Piloci z Mińska zakończyli swoją kilkumiesięczną misję polegającą na patrolowaniu nieba krajów bałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii. Dowódcą PKW był ppłk. pil. Piotr Iwaszko.

 

Tekst/foto: ppłk Szczepan Głuszczak

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania