Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

Zmiany na "kopertach"

Od 1 lipca b.r. parkowanie na tzw. "kopertach" możliwe będzie tylko z nową kartą parkingową.

Opublikowano: 1 Lipca 2015, Środa, 15:39
Autor: btsd
 0 0 0

Straż Miejska Miasta Mińsk Mazowiecki przypomina, że od 1 lipca 2015 roku  dotychczasowe  karty dopuszczające postój na "kopertach" tracą ważność.

Karta parkingowa to jedyny dokument uprawniający osoby  z niepełnosprawnością do parkowania na tzw. kopertach. Karta ta wydawana jest bezpośrednio osobie zainteresowanej lub placówce pomagającej niepełnosprawnym. Można ją otrzymać tylko na podstawie orzeczenia wydawanego przez Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności.

Dotychczasowe karty  wydawane były bezterminowo. Od dnia 1 lipca 2014 roku tj. po wejściu w życie nowelizacji Prawa o ruchu drogowym ich ważność określono na nie dłużej niż 5 lat dla osób oraz nie dłużej niż na 3 lata dla placówek wspomagających osoby niepełnosprawne.

Od 1 lipca b.r., wszystkie karty starego typu tracą ważność. Nowe przepisy zostały skonstruowane tak, aby karty trafiły do osób o znacznym stopniu niepełnosprawności, dla których parkowanie w niewielkiej odległości od danej instytucji, czy sklepu jest naprawdę dużym ułatwieniem.

Od pierwszego dnia obowiązywania nowych przepisów mińscy strażnicy będą weryfikować zasadność parkowania na "kopertach", a osoby posługujące się w nieuprawniony sposób kartą parkingową mogą zostać ukarane mandatem w wysokości 300 zł, natomiast parkujące na "kopercie" bez jakiegokolwiek identyfikatora 500 zł. Kierowca, który pozostawi swoje auto w miejscu dla osób niepełnosprawnych i jednocześnie będzie miał za szybą kartę parkingową, do której nie ma prawa, może zostać ukarany mandatem wynoszącym aż 800 zł.  

Kartę parkingową należy umieścić za przednią szybą pojazdu w miejscu widocznym, aby możliwe było odczytanie jej numeru i daty ważności.

na podst. mat. Straży Miejskiej

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania