Tygodnik Strefa Mińsk NR 11/12 (367/368)

Kulturomaniak 2015 - finał

Wyniki w kategorii TEATR

Opublikowano: 9 Czerwca 2015, Wtorek, 22:23
Autor: btsd
 0 0 0

IX Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej „KULTUROMANIAK 2015”

W dniach 11 i 12 maja 2015 r. Komisja Konkursowa w składzie:
Jolanta Sikorska - pedagog teatru, animator i instruktor grup teatralnych, reżyser, absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice, Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Nauk Społecznych;
Ryszard Jakubisiak - reżyser, instruktor teatralny kat. „S”, twórca i animator amatorskiego teatru PARABUCH, zastępca dyrektora Teatru Powszechnego;
Jacek Sołtysiak - reżyser, scenarzysta, aktor teatralny i telewizyjny, autor seriali, filmów dokumentalnych i programów dla młodych widzów, absolwent PWST w Warszawie;
Tomasz Błasiak – aktor teatralny i filmowy, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Aktorskim;
spośród wystawionych przedstawień, wytypowała następujących laureatów:

kategoria: przedszkola i klasy „0”:

I miejsce: grupa z Przedszkola Niepublicznego „Klub Malucha” w Mińsku Maz. za spektakl  „Porwanie Rusałki”; opiekun Justyna Sasin, Elżbieta Polak;
II miejsce: grupa „Starszaki” z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Mińsku Maz. za spektakl „Kot w butach”; opiekun Beata Antczak–Kołodzik, Kolanta Parol, Paulina Rzewuska-Korycińska;
II miejsce: grupa „Funny Kids” z Przedszkola Niepublicznego „Funny Kids” w Mińsku Maz. za spektakl „Most życzeń”; opiekun Marzena Białek;
III miejsce: grupa „Domowa trupa” z Domowego Przedszkola Alicji Rycielskiej w Mińsku Maz. za spektakl „Czy ty jesteś czerwony kapturek?”; opiekun Małgorzata Gierdal, Danuta Nakonieczna;
wyróżnienie: grupa „Misie”  z Gminnego Przedszkola w Mrozach za spektakl „W obronie lasu”; opiekun Katarzyna Bajszczak, Danuta Wojtala;
wyróżnienie: grupa „Leśne Ludki” z Niepublicznego Przedszkola Ogrodowego „Leśne Ludki” w Mrozach za spektakl „Rzepka”; opiekun Monika Zielińska, Anna Skoniecka, Kamila Palmąka;
wyróżnienie: grupa „Biedronki” z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Mińsku Maz. za spektakl „Kot w butach”; opiekun Joanna Juszczak, Anna Górecka;
wyróżnienie aktorskie za rolę Ślimaka w spektaklu „Porwanie Rusałki”;
wyróżnienie aktorskie za rolę Wilka w spektaklu „Czy ty jesteś czerwony kapturek?”;

kategoria: szkoły podstawowe:

I miejsce: grupa „Mini Fantazja” ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Stanach za spektakl „Inna”; opiekun Monika Poślada;
I miejsce: grupa „Mini Kacperek” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim za spektakl „Bajka z innej bajki”; opiekun Urszula Danielska;
II miejsce: grupa „Kacperek” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim za spektakl „Chcę odpłynąć w snach”; opiekun Urszula Danielska;
III miejsce: grupa „BIS” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach za spektakl „Krzywa bajka”; opiekun Edyta Malewicz;
III miejsce: grupa „Kryształki – grupa młodsza” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mińsku Maz. za spektakl „Pali się”; opiekun Małgorzata Szczygielska-Kluska;
wyróżnienie: grupa „Fantazja” ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Stanach za spektakl „Tam gdzie Diabeł mówi dobranoc”; opiekun Monika Poślada;
wyróżnienie: grupa teatralna przy GCK w Mrozach  za spektakl „Katarynka”; opiekun Katarzyna Wojciechowska;
wyróżnienie aktorskie dla Jana Kraskiego za rolę Księcia w spektaklu „Bajka z innej bajki”

kategoria: gimnazja :

I miejsce: grupa „Teraz My” – klasa teatralna z Gimnazjum nr 2 w Mińsku Maz. za spektakl „Historia pewnej miłości”; opiekun Anna Lubieniecka;
II miejsce: grupa Karboksylowa z Salezjańskiego Gimnazjum w Mińsku Maz. za spektakl „Miłość – Zdrada – Zbrodnia, czyli fragmenty z „Teatrzyku Zielona Gęś”; opiekun Diana Gajc-Piątkowska;
III miejsce: grupa teatralna z Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie za spektakl „Obok siebie”; opiekun Iwona Kowalczyk, Beata Szczepańska;
wyróżnienie: grupa „Judap” z Gimnazjum w Mrozach za spektakl „Bajka”; opiekun Jolanta Koba-Grocalska;
 
kategoria: szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce: grupa „Patotki” z Zespołu Szkół w Siennicy za spektakl „Tolerancja”; opiekun Marta Patoka;
I miejsce: grupa „Stacja Powiśle” z Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim za spektakl „Nie jestem, kim jestem”; opiekun Magdalena Piotrowska;

kategoria: dorośli:

I miejsce: Zespół Międzypokoleniowy Razem” z Domu Kultury w Kałuszynie za spektakl „Jak Marysia kapustę deptała”; opiekun Teresa Kowalska;
II miejsce: grupa „Duże Smyki z Teatralnej Fabryki” z Niepublicznego Przedszkola Akademia Smyka w Siennicy za spektakl „Porwanie Króla”; opiekun Ewelina Osica;

Statuetkę Kulturomaniaka przyznano:
Urszuli Danielskiej ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim za przygotowane przez nią spektakle

Nagrodę Burmistrza Mrozów otrzymuje:
grupa „Judap” z Gimnazjum w Mrozach za spektakl „Bajka”

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania