Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

Odeszła Anna Misiołek

Pozostający w smutku koledzy i przyjaciele przesłali wspomnienie. Taką Ją zapamiętają.

Opublikowano: 7 Czerwca 2015, Niedziela, 14:39
Autor: btsd
 0 0 0

DLA ANI

Anna Misiołek odeszła nagle 28 maja 2015 r. Miała 55 lat i niemal trzydziestoletni staż pracy w zawodzie nauczyciela matematyki. Od 1999 r. pracowała w Gimnazjum Miejskim nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim, wcześniej w Szkole Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim.

Jej odejście, u wszystkich którzy ją znali, spowodowało trudne do opisania poczucie pustki.
Była wybitnym matematykiem, choć do zawodu trafiła przez przypadek. Najbardziej skomplikowane matematyczne wzory wyjaśniała w sposób prosty, przystępny, z poczuciem humoru. Potrafiła skutecznie pracować z uczniem słabym i zdolnym.

Uczniowie i rodzice zapamiętają ją jako oddanego dziecku wychowawcę.
Dla nauczycieli była mistrzem w zawodzie. Wychowała nie tylko tysiące uczniów, ale i wielu nauczycieli.

Szkole oddała dużą część swojego życia i serca. Stworzyła i przez wiele lat z ogromnym powodzeniem prowadziła szkolny teatr POD SPODEM. Wyreżyserowała piętnaście koncertów charytatywnych „Trochę słońca”, do których napisała scenariusze. Wymyśliła i zrealizowała projekt stworzenia w szkolnych piwnicach sali teatralnej.

Trudno w szkole przy Budowlanej znaleźć miejsce, którego by swoimi pomysłami nie dotknęła. A wszystkie realizowała z takim samym zapałem i pasją. Robiła mikołajowe czapki na tuje przed szkołą, szyła stroje dla młodych aktorów, wymyślała rekwizyty z byle czego, projektowała z równą łatwością wystrój sali lekcyjnej, jak i kolorystykę elewacji szkoły czy szkolnego korytarza. Przygotowywane przez nią przedsięwzięcia, happeningi, etiudy zawsze miały rysę oryginalności i wysoki poziom artystyczny.
Działała z pasją, miała nieograniczoną wyobraźnię i dar tworzenia czegoś wielkiego z niczego. Cała jej aktywność koncentrowała się na pracy dla innych. Zawsze skromna, z ogromnym poczuciem odpowiedzialności. Potrafiła nazywać rzeczy po imieniu, a jednocześnie być wrażliwą na drugiego człowieka. Filar szkoły, tytan pracy, niewyczerpana studnia pomysłów.

Aniu, na pewno chodzisz teraz po niebiańskich szczytach i zachwycasz się widokami. A kiedy schodzisz ze szlaku, pewnie urządzasz piękny ogród albo robisz firanki na szydełku.
Dziękujemy, że otrzymaliśmy cudowny dar w życiu i dane nam było Cię spotkać.
Byłaś, jesteś i zawsze będziesz z nami.

Społeczność Gimnazjum Miejskiego nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania