Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

XYZ w Siennicy

Uzdolnieni matematycznie uczniowie klas pierwszych gimnazjów z Siennicy, Cegłowa, Kołbieli, Mrozów, Wielgolasu i Latowicza zmierzyli się z trudnymi i bardzo trudnymi zadaniami z arytmetyki, algebry i geometrii.

Opublikowano: 7 Czerwca 2015, Niedziela, 13:00
Autor: btsd
 0 0 0


Już po raz piąty (19 maja) w Zespole Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy odbył się międzygminny konkurs matematyczny o adekwatnej nazwie „XYZ”. Uzdolnieni matematycznie uczniowie klas pierwszych gimnazjów z Siennicy, Cegłowa, Kołbieli, Mrozów, Wielgolasu i Latowicza zmierzyli się z trudnymi i bardzo trudnymi zadaniami z arytmetyki, algebry i geometrii.

Spośród 23 zawodników nagrodę ufundowaną przez Wójta Gminy Siennica Grzegorza Zielińskiego za I miejsce otrzymał Karol Duszczyk z Siennicy, za II – Marek Mućko , za III -  Witold Wąsak (obaj chłopcy z Cegłowa) Pozostali, pomimo wypowiedzianych przez dyrektor Agnieszkę Szczepańską i Małgorzatę Pańczak - sekretarza Gminy Siennica słów uznania za logiczną wiedzę, z zazdrością spoglądali na nagrody – tablety. Była mowa o „królowej nauk”, znaczeniu logicznego myślenia, szansach na przyszłą karierę zawodową. Wszystkie te wypowiedzi  skierowane były do uczestników konkursu i ich zdolności do przedmiotów ścisłych i sumiennej nauki.

Ponieważ nie samą matematyką żyje młody człowiek, zaproszeni na konkurs uczniowie, po herbacie i ciastku, odwiedzili Siennickie Muzeum Szkolne. Mogli tam zobaczyć ślady pozostawione przez uczniów w XIX i XX wieku (szkoła w Siennicy wkrótce będzie obchodzić jubileusz 150-lecia istnienia). Na ścianach sal muzealnych młodzi matematycy odnaleźli między innymi archiwalne zdjęcia budynków szkół swoich rodziców, dziadków oraz zdjęcia przedstawiające budowę ich obecnych szkół.  W salach pełnych historycznych pamiątek, starych dokumentów szkolnych, przedwojennych zdjęć uczniów i nauczycieli, nauczycielka historii pani Mariola Żylak opowiedziała ciekawostki z przeszłości naszego regionu.

Nauczyciele, którzy przybyli z młodzieżą na konkurs doskonale wiedzą, że uczniowie klas pierwszych gimnazjum chętnie uczestniczą w imprezach, na których mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami. Miano najzdolniejszego matematycznie w okolicy ucznia  nobilituje. Daje także dużo radości rodzicom i satysfakcję nauczycielom.

Siennicki tegoroczny zwycięzca Karol Duszczyk może być zadowolony, tym bardziej, że jest to już trzeci w tym roku konkurs, w którym jego wiedza została doceniona. Nie tak dawno otrzymał wyróżnienie w Kangurze Matematycznym oraz znalazł się w pierwszej pięćdziesiątce uczniów biorących udział w ogólnopolskim konkursie PANGEA.

Gratulujemy młodzieży, której chciało się wysilić intelekt i poświęcić czas matematyce. Nauczycielom gratulujemy sukcesów w pracy. Zaś do szkoły w Siennicy zapraszamy nie tylko pierwszaków.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania