Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Pies odnalazł staruszkę

69 osób, w tym 16 policjantów i 53 strażaków ochotników brało udział w poszukiwaniach zaginionej 87-latki z Wiśniewa w gminie Jakubów.

Opublikowano: 4 Czerwca 2015, Czwartek, 22:03
Autor: btsd
 0 0 0

69 osób, w tym 16 policjantów i 53 strażaków ochotników brało udział w poszukiwaniach zaginionej 87-latki z Wiśniewa w gminie Jakubów.

Po dokładnym sprawdzeniu okolicznych lasów i łąk - odnaleziono w końcu zaginioną. Skuteczny trop po śladzie zapachowym podjął policyjny owczarek, który wspólnie ze swoim przewodnikiem dotarł do zaginionej. Staruszka straciła orientację i nie wiedziała jak wrócić do domu.  Policjanci przekazali kobietę rodzinie, która nie kryła radości z jej odnalezienia.

Przed godziną 22.00 w Komisariacie Policji w Dobrem przyjęto zgłoszenie  o zaginięciu 87-letniej mieszkanki Wiśniewa w gminie Jakubów. Z relacji członków rodziny wynikało, że około godziny 19.00 zorientowali się, że nie ma jej w domu. Sąsiedzi widzieli ją jak poszła w stronę pobliskich pól. Rodzina zaczęła się niepokoić, kiedy zaczęło się ściemniać, a staruszka nie wracała do domu. Dlatego poprosili policjantów o pomoc.

Zastępca Komendanta Komisariatu w Dobrem wspólnie z funkcjonariuszami oraz policjantami z mińskiej komendy błyskawicznie zorganizowali i rozpoczęli działania poszukiwawcze. Poprosili też o wsparcie strażaków ochotników z Wiśniewa, Jakubowa, Rudzienka, Mińska Mazowieckiego, Łazisk, Dobrego, Mistowa i Mlęcina. W sumie 16 funkcjonariuszy i 53 strażaków wspomaganych przez rodzinę i miejscową ludność rozpoczęło poszukiwania staruszki.

Na miejsce poszukiwań wezwano policyjnych przewodników z psami tropiącymi. Dzięki ich zaangażowaniu i skutecznemu tropieniu namierzono zaginioną, błąkającą się po łące około 5 kilometrów od jej rodzinnego domu.

Staruszka ucieszyła się, widząc swoich wybawicieli. Jak powiedziała im: zrobiło się ciemno i zgubiłam drogę do domu. Policjanci zaopiekowali się 87-latką, zabrali ją do radiowozu, a później dowieźli na miejsce, gdzie przyjechała karetka pogotowia. Po zbadaniu 87-latki przekazano ją rodzinie.

Policjanci pragną podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały  się w poszukiwania zaginionej kobiety.

DN

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania