Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Uświadamiali rodziców

Wykład dla rodziców o cyberprzemocy, dopalaczach i narkotykach przeprowadzili w maju mińscy policjanci w szkole w Stanisławowie.

Opublikowano: 3 Czerwca 2015, Środa, 10:12
Autor: btsd
 0 0 0

Cyberprzemoc, narkotyki i dopalacze to tematy, jakie z rodzicami uczniów ze szkoły podstawowej w Stanisławowie poruszyła starszy sierżant Jolanta Pronobis z zespołu do spraw nieletnich i patologii. Funkcjonariuszka omawiała poszczególne zagrożenia, apelując przy tym do rodziców, aby wiele czasu poświęcali swoim dzieciom i starali się dostrzegać problemy młodzieży. Rodzice z zainteresowaniem wysłuchali policyjnego wykładu.

Policjanci z zespołu do spraw nieletnich realizują ostatnio wiele spotkań z rodzicami. Zbliżają się wakacje i policjanci chcą uczulić rodziców na różne sytuacje, w których ich dzieci mogłyby być narażone na niebezpieczeństwo. Tematem ostatniego spotkania z rodzicami w szkole podstawowej w Stanisławowie była cyberprzemoc oraz dopalacze i narkotyki.
 

Policjantka omówiła rodzicom rodzaje zagrożeń, na jakie narażone są dzieci w internecie. Wiele jednak czasu poświęciła policjantka na przedstawienie problemu narkomanii. Funkcjonariuszka zaapelowała do rodziców, aby ci jak najwięcej starali się rozmawiać ze swoimi dziećmi, aby nie przegapić problemu czy też trudnej sytuacji, w której znajdzie się nagle dziecko.

DN

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania