Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

Poparli Komorowskiego

Obietnice Andrzeja Dudy warte przeszło 230 mld zł odbiją się przede wszystkim na takich miastach jak Mińsk Mazowiecki, którego dotowanie zostanie znacznie ograniczone i zabraknie na śmiałe inwestycje samorządowe, które teraz prężnie są realizowane.

Opublikowano: 18 Maja 2015, Poniedziałek, 21:11
Autor: btsd
 0 0 0

Na terenie boiska przy ul. Budowlanej w dniu 18 maja 2015 odbyła się konferencja prasowa z udziałem burmistrza miasta Marcina Jakubowskiego, przewodniczącego koła PO - Andrzeja Kucia, dyrektora Muzeum Ziemi Mińskiej - Leszka Celeja, radnego Kamila Bodzionego oraz nauczyciela muzyki i członka PO - Janusza Sadocha. Celem spotkania było przekazanie swojego poparcia dla Prezydenta Bronisława Komorowskiego w nadchodzącej II turze wyborów.

Miejsce spotkania nieprzypadkowe, gdyż boisko przy ul. Budowlanej jest jednym z nielicznych terenów, które nie zostało jeszcze zrewitalizowane. Stan ten już wkrótce się zmieni, gdyż po podpisanej w zeszłym tygodniu umowie powstanie stadion lekkoatletyczny. Burmistrz przekonywał, iż inwestycja oraz powstająca obok hala sportowa, planowana budowa dodatkowego toru kolejowego łączącego Mińsk Mazowiecki z Warszawą, droga ekspresowa, obwodnica inne inwestycje nie miałyby szansy powstać, gdyby nie olbrzymie wsparcie pieniędzy rządowych. Burmistrz przestrzegał, że spełnione obietnice wyborcze kontrkandydata Andrzeja Dudy, doprowadziłyby do zrujnowania gospodarki. Obietnice warte przeszło 230 mld zł odbiją się przede wszystkim na takich miastach jak Mińsk Mazowiecki, którego dotowanie zostanie znacznie ograniczone i zabraknie na śmiałe inwestycje samorządowe, które teraz prężnie są realizowane.

W podobnym tonie wypowiedział się Andrzej Kuć, który przekornie pyta „W czyim interesie są propozycję Andrzeja Dudy?”, odnosząc się do planowanego opodatkowania hipermarketów. Według niego takie działanie odbije się najbardziej na zwykłych klientach, którzy zapłacą więcej przy zakupach. Zwraca również uwagę, jak wielką rolę odgrywa w obecnych czasach kapitał i bank w procesie gospodarczym. Znaczne ograniczenie możliwości korzystania z pieniędzy budżetowych zahamuje rozwój miasta i utrudni tworzenie nowych miejsc pracy.

Nie krył swojego wzburzenia również Leszek Celej. Były przewodniczący Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Sejmiku Woj. Mazowieckiego, a obecnie dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej, ma znaczący swój wkład w rozwój i promocję kultury na terenie powiatu mińskiego. Z niepokojem spogląda na obietnice wyborcze Andrzeja Dudy, które są złym sygnałem dla budżetu miasta oraz kultury. Przesunięcie środków finansowych na realizowane obietnice skutkować będzie ograniczeniem dostępu do kultury dla mieszkańców i utracimy bliskość ze sztuką o jaką zabiegał  dyrektor Celej. Jako historyk wspomina również istotę i wagę życia w okresie względnego spokoju, gdzie po 25 latach poseł Andrzej Duda „pragnie zdemolować panujący ład kolejnym procesem buntu”. Odnosi się też krytycznie do kuriozalnych według niego zarzutów pod adresem urzędującego prezydenta, jakoby wspierał m.in. sprzedaż lasów, czy w ogóle już absurdalny pomysł sprzedaży rzek.

Wszyscy uczestnicy konferencji podkreślali rolę Prezydenta Bronisława Komorowskiego, który w sytuacji nadchodzących wyborów parlamentarnych, hipotetycznie, korzystnych dla PiS stanowi „wentyl bezpieczeństwa” chroniący ład i bezpieczeństwo mieszkańców za pomocą veta prezydenckiego.  Namawiając do głosowania na Bronisława Komorowskiego, przypominali o Karcie Dużej Rodziny, z której wielu mińszczan korzysta, a jest zasługą urzędującego Prezydenta.

Akcentowali jak ważne jest funkcjonowanie w zgodzie przy harmonijnym rozwoju gminy, którego gwarantem jest Prezydent Bronisław Komorowski. Parafrazując całą kampanię Andrzeja Dudy,  Andrzej Kuć zacytował monolog z filmu „Pułkownik Kwiatkowski” słowami „Prawo jest dla nas... stosujemy je wtedy, kiedy jest nam potrzebne”, namawiając na oddanie głosu dla Bronisława Komorowskiego, który nie składa obietnic bez pokrycia.

fot. PO MM

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania