Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Srebrna Szóstka

Mszą Św. w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela rozpoczęto 6 maja uroczyste obchody 25-lecia istnienia Szkoły Podstawowej Nr 6 w Mińsku Mazowieckim.

Opublikowano: 11 Maja 2015, Poniedziałek, 09:53
Autor: btsd
 0 0 0

Mszą Św. w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela rozpoczęto 6 maja uroczyste obchody 25-lecia istnienia Szkoły Podstawowej Nr 6 w Mińsku Mazowieckim. Szkołę powołano 20 sierpnia 1990 roku, a Rada Miasta uchwałą z dnia 16 lutego 1998 roku nadała placówce imię Henryka Sienkiewicza.

W przemówieniu dyrektor  Anna Zalewska przytoczyła fakty z historii szkoły dotyczące jej powstania i inne wydarzenia związane z działalnością placówki. SP 6 pozostaje w ścisłym kontakcie ze szkołami noszącymi imię H. Sienkiewicza. Dyrektor podkreśliła, że wraz z kadrą stara się, aby szkoła była placówką na miarę XXI wieku, dlatego skutecznie wspomaga się wszechstronny rozwój ucznia oraz integruje działania ze środowiskiem rodzicielskim i lokalnym.

Jubileusz 25-lecia był okazją do wręczenia pamiątkowych statuetek Sienkiewicza osobom zasłużonym na rzecz rozwoju szkoły. Otrzymali je: burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski, ks. Marian Sobieszek – proboszcz parafii pw. Św. Jana Chrzciciela, Bożena Nastaga – pielęgniarka szkolna, która od 20 lat troszczy się nie tylko o uczniów, ale także i o pracowników szkoły oraz Tomasz Pałdyna – dyrektor Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim.
W specjalnym programie wychowankowie szkoły zaprezentowali gościom uroczystości swoje talenty recytatorskie, wokalne oraz taneczne. W sentymentalną podróż „Śladami Sienkiewicza” zabrali zgromadzonych organizatorzy części artystycznej.  Z okazji jubileuszu ukazał się okolicznościowy biuletyn, w którym  zostały zawarte informacje zarówno na temat historii, jak i bieżących wydarzeń odbywających się w "Szóstce". Uroczystościom towarzyszyła wystawa prac uczniowskich.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania