Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

Turniejowa wiosna

Wiosenna aura zachęca wszystkich do wesołej zabawy oraz sprawdzenia swojej kondycji fizycznej.

Opublikowano: 4 Maja 2015, Poniedziałek, 22:23
Autor: btsd
 0 0 0

Wiosenna aura zachęca wszystkich do wesołej zabawy, spotkań towarzyskich oraz sprawdzenia swojej kondycji fizycznej. Pomyśleli o tym nauczyciele z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 przy ul. Siennickiej w Mińsku Maz., organizując po raz drugi ,,Wiosenny Turniej Szóstoklasisty”. Z zaproszenia skorzystali uczniowie wszystkich szkół podstawowych w naszym mieście oraz szkoły w Mariance. Na wspólną imprezę, pod opieką wychowawców, przybyły 5-osobowe drużyny oraz wspierający ich kibice.

Zawodnicy „bawili się językiem polskim”: odgadywali kalambury, związki frazeologiczne i zagadki językowe. Kolejna konkurencja ,,Trudne pytania” to zabawa polegająca na wykazaniu się wiedzą z różnych dziedzin życia. Wszystkie drużyny znakomicie poradziły sobie z zadaniami matematycznymi, które wymagały nie tylko sprawnego liczenia, ale także popisania się refleksem. Najbardziej emocjonujące dla publiczności okazały się konkurencje sportowe, podczas których zawodnicy pokazali kto najdalej skacze, a kto najszybciej „chodzi rakiem”.

Poziom zawodów był bardzo wyrównany, ale  po wszystkich konkurencjach najwięcej punktów zdobyli uczniowie z Salezjańskiej  Szkoły Podstawowej i to oni zostali zwycięzcami „Wiosennego Turnieju Szóstoklasisty”. Drużyny ze Szkoły Podstawowej w Mariance, ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 6 również zasłużyły na nagrody i dyplomy.                                                               

Organizatorzy turnieju : p. A.Kurel, S. Giedzińska, G. Kałczewiak, J.Królak, M.Łuniewska, A.Sudakowska, B.Bieniek składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom zawodów za zaangażowanie we wspólną zabawę. Szóstoklasiści  udowodnili, że zarówno w nauce, jak i w sporcie sprostają wymaganiom gimnazjalnym.

G. Kałczewiak

fot. arch. ZSM nr 2

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania