Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

Uczniowie Ekonoma w Salamance

Nauka hiszpańskiego, zajęcia z flamenco i salsy to tylko nieliczne z atrakcji, które na nich czekały w Hiszpanii.

Opublikowano: 28 Kwietnia 2015, Wtorek, 22:33
Autor: btsd
 0 0 0


W dniach 9-17 kwietnia 2015 roku grupa uczniów z klas pierwszych Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim wraz z opiekunami (Haliną Gołubowską-Sipowicz – nauczycielką j. angielskiego i Moniką Baranowską – nauczycielką j. hiszpańskiego) byli na wyjeździe językowo-krajoznawczym w Salamance w Hiszpanii (w Akademii „Mester”).

Podczas pobytu w szkole językowej uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami z Anglii, Holandii, Włoch, Niemiec, Japonii i Chin brali udział w lekcjach języka hiszpańskiego (gramatyka + konwersacja), a także uczestniczyli w zajęciach nauki flamenco i salsy. Dodatkową atrakcją były lekcje przygotowywania tradycyjnych hiszpańskich potraw. Poza tym wszyscy uczniowie mieli okazję zwiedzać i podziwiać zakątki Madrytu i Salamanki. Co więcej, młodzież mogła na żywo obejrzeć mecz Realu Madryt z Eibar na stadionie Santiago Bernabeu w Madrycie.

Tygodniowy pobyt w Salamance był niesamowitą przygodą dla wszystkich uczestników, pełną wrażeń i niezapomnianych chwil. Uczniowie mogli intensywnie doskonalić znajomość języka hiszpańskiego, zwiedzić nowe miejsca i poznać nowych kolegów i koleżanki.

Ponadto nasza szkoła podpisała kilkuletnie porozumienie o współpracy ze szkołą w Salamance. Celem każdego wyjazdu jest, aby nasi uczniowie mogli nabierać pewności siebie i łatwości w komunikowaniu się w języku hiszpańskim, m.in. poprzez lekcje prowadzone przez tamtejszych nauczycieli. Mamy nadzieję, że pobyt w Salamance zachęci innych uczniów naszej szkoły do udziału w warsztatach i wyjazdów językowych do niedalekiej Hiszpanii.

Monika Baranowska

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania