Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

Bronkobus z Prezydentem

Wizyta w Mrozach i spotkanie z wyborcami były okazją do rozmów o Polsce, również tych trudnych.

Opublikowano: 2 Kwietnia 2015, Czwartek, 21:18
Autor: btsd
 0 0 0


W środę, 1 kwietnia z wyborczą wizytą przyjechał do Mrozów ubiegający się o reelekcję prezydent  Bronisław Komorowski. Z wyborcami spotkał się w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie powitał go burmistrz Dariusz Jaszczuk w towarzystwie Anny Kotuniak przewodniczącej koła gospodyń wiejskich w Podcierniu.

- Przypominając wizytę sprzed dwóch lat, wspominając także sukcesy gminy, np. w obszarze zapewnienia opieki przedszkolnej, mogłem wspomnieć, że tutaj też złożyłem deklarację co do prowadzenia skutecznej polityki prorodzinnej poprzez promocję Karty Dużej Rodziny, zarówno na poziomie samorządowym, jak i ogólnopolskim – powiedział prezydent.

Sprawy rodziny, wsparcie dla samorządowych programów Karty Dużej Rodziny i budownictwa mieszkaniowego były tematem przewodnim wystąpienia Bronisława Komorowskiego. Karta Dużej Rodziny przyznawana jest rodzinom z co najmniej trójką dzieci, bez względu na dochody oraz zarówno rodzinom biologicznym, jak i zastępczym. Równolegle funkcjonują samorządowe KDR. Prezydent zapowiedział kolejny program „Dobry start w dorosłe życie”, który miałby zawierać rozbudowane projekty budownictwa mieszkaniowego – komunalnego z potanionym czynszem dla młodych. Bronisław Komorowski zwiedził okazałą halę sportową, na której akurat trwał trening dziecięcej piłki nożnej. Jednocześnie chętnie pozował do zdjęć z wyborcami i rozdawał autografy.

Do Morozów Bronisław Komorowski przyjechał z Siedlec, gdzie wizyta była ściśle związana z bezpieczeństwem ściany wschodniej. Prezydent mówił, że Polska domaga się, by NATO chroniło całą flankę wschodnią i że w Polsce też musimy zadbać o naszą ścianę wschodnią. W Siedlcach będzie powiększana jednostka wojskowa, będzie rozbudowywany system obronny.
- Dwie miłe wizyty, dwa miłe spotkania, mimo że pogoda nie dopisała. Trochę była taka primaaprilisowa, trochę gradu, trochę deszczu, trochę wiatru, czasami pochmurno, ale generalnie bardzo miło.- podsumował w videoblogu prezydent.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania