Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

"Nie ma takiego złego"

Sztuka w wykonaniu uczniów ZSM nr 2 z Mińska Mazowieckiego o bajkowych potworach, które się zbuntowały.

Opublikowano: 26 Marca 2015, Czwartek, 21:29
Autor: btsd
 0 0 0

Koło teatralne OTO MY pod kierunkiem polonistki Beaty Wójcickiej funkcjonuje w Gimnazjum Miejskim nr 3 od wielu lat. Składa się z zapalonej do pracy grupy młodych ludzi, których łączy wspólna pasja – chęć popisów aktorskich na scenie. I chociaż nie wszyscy mają talent, to zawsze znajdzie się rola dla chętnych miłośników sztuki i zabawy.

Niektórzy z nich kontynuują  swoje zainteresowania po opuszczeniu gimnazjum, działając w innych szkołach, nawet wstępując do klas o profilu aktorskim. Nieważne są osiągnięcia sceniczne, lecz przyjemność tworzenia, integracja i zgranie w zespole. W repertuarze koła pojawiły się sztuki o różnej tematyce: obyczajowej, profilaktycznej, patriotycznej, wieczorki muzyczno-poetyckie. Ich odbiorcami są głównie uczniowie szkoły, rodzice oraz mieszkańcy miasta, gdyż często występy odbywają się poza murami gimnazjum.

Od trzech lat w auli Zespołu Szkół Miejskich nr 2 gośćmi są dzieci i ich opiekunowie z mińskich przedszkoli. W tym roku oglądały w styczniu  jasełka, a 25 marca miały okazję podziwiać młodych aktorów w sztuce przygotowanej specjalnie dla widowni dziecięcej pt. „Nie ma tego złego”. Bohaterami spektaklu były bajkowe potwory, których nikt nie lubi, a więc Baba Jaga, Wilk, Smok i Macocha. Postanowiły się zbuntować i już nigdy nie wystąpić w swojej roli. Czy bez nich bajki byłyby ciekawe? Na to pytanie większość maluchów odpowiedziała: „Nie!”. Jak zwykle okazały się wspaniałą widownią, szczerze przeżywającą perypetie bohaterów i spontanicznie reagującą na ich wypowiedzi.

Atrakcją sztuki były oprócz aktorów dekoracje przygotowane przez szkolne panie plastyczki: Beatę Zdankowską-Wasążnik i Agnieszkę Szostak, kostiumy oraz muzyka zaprezentowana przez ucznia klasy IIIH Konrada Dworzyńskiego.

Przedstawienie stało się już tradycją wpisaną na stałe na karty działalności pracy szkoły. Gospodarze zawsze są otwarci na takie przedsięwzięcia, które jednoczą brać uczniowską, tę dużą z tą trochę mniejszą. Aula Zespołu Szkół Miejskich nr 2 pęka w szwach goszcząc przedszkolaków i jednego dnia ilość dzieci przebywających w szkole podwaja się! Tę trudną sztukę mają opanowaną do perfekcji. Jak to możliwe? Wyłącznie za sprawą otwartej na innowację dyrekcję szkoły, kreatywnych nauczycieli i wspaniałych uczniów, tych obecnych, ale także tych byłych. Absolwenci nie tylko chętnie odwiedzają „stare kąty”, ale także wspomagają pracę szkoły, tak jak miało to miejsce 25 marca. Dzięki absolwentom, obecnie uczniom klasy wojskowej, mali goście z zapartym tchem śledzili pokaz musztry. „Kropką nad i” tego dnia stał się mistrzowski pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz pokaz sztuk walki – wielokrotnych mistrzów Polski i Europy.

Dzień był wyjątkowy, pełen wrażeń i dobrych emocji, za co organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy ich wspierali: p. Beacie Wójcickiej, p. Barbarze Szmidt, p. Monice Skurskiej, p. Marcie Łuniewskiej, p. Urszuli Rudzkiej, p. Agnieszce Szostak, p. Beacie Zdankowskiej - Wasążnik i p. Agnieszce Kurel


Opr. Zespół Szkół Miejskich nr 2

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania