Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Paweł Kukiz złozył podpisy

poinformował nas jego Sztab Wyborczy

Opublikowano: 23 Marca 2015, Poniedziałek, 22:19
Autor: btsd
 0 0 0

Kandydat na prezydenta Polski Paweł Kukiz złożył dzisiaj w siedzibie PKW prawie 200 tys. podpisów, a wciąż napływają kolejne. To niemal dwa razy więcej, niż jest wymagane. Tym samym dopełnił formalności związanych z rejestracją. Ostatni sondaż Millward Brown dla Faktów TVN daje mu 5 proc. poparcia co sprawia, że plasuje się na trzecim miejscu wśród wszystkich, którzy zamierzają się ubiegać o prezydenturę. Późniejsze badanie przeprowadzone przez Estymator wskazuje na 7 proc. poparcie.
 - Zebrane podpisy to wynik pracy wolontariuszy. W akcji brało udział kilka tysięcy osób, które spontanicznie zaangażowały się w naszą akcję. To naprawdę nie jest łatwe zadanie - zebrać 100 tys. podpisów bez struktur i praktycznie bez pieniędzy - mówi Patryk Hałaczkiewicz, szef kampanii wyborczej Pawła Kukiza. - Partie dysponują milionami dotacji, biurami, ludźmi, urzędnikami. Wszystko z naszych podatków. Jak się okazuje w zbieraniu podpisów wcale sobie o wiele lepiej nie radzą - dodaje Patryk Hałaczkiewicz.
- Zaangażowanie ludzi dobrej woli pokazuje, że Paweł Kukiz jest prawdziwym kandydatem obywatelskim. Nie chce reprezentować żadnej siły partyjnej, celem jego startu jest zwrócenie państwa obywatelom. Teraz jest one zawłaszczone przez partyjne klany, które dzielą i rządzą. Pierwszą, fundamentalną zmianą musi być wprowadzenie w wyborach do Sejmu jednomandatowych okręgów wyborczych. Bez przywrócenia w taki sposób odpowiedzialności polityków przed obywatelami, na żadną konkretną i korzystną zmianę nie mamy co liczyć. Przy obecnej ordynacji wyborczej zawsze górę bierze interes partii, nie obywateli - mówi Patryk Hałaczkiewicz.

 
info: Sztab Pawła Kukiza
Dział PR

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania