Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

Mińsk Mazowiecki to "Gmina na 5!"

W rankingu gmin wyróżnionych tym tytułem nasze miasto znalazło się na 6. miejscu.

Opublikowano: 3 Marca 2015, Wtorek, 21:06
Autor: btsd
 0 0 0

W rankingu gmin wyróżnionych tytułem „Gmina na 5!” nasze miasto znalazło się wśród 10 najlepiej ocenionych samorządów, zajmując 6. lokatę. Nagrodę odbierał zastępca burmistrza Krzysztof Michalik na konferencji „Forum Gmin na 5!” w piątek, 27 lutego w SGH w Warszawie.

Po raz szósty w tym roku akademickim Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych SGH opracowało raport z badania jakości obsługi potencjalnych inwestorów przez urzędy gmin. Do badania wybrano gminy o najwyższej atrakcyjności inwestycyjnej według Instytutu Przedsiębiorczości PAI. Na podstawie zebranych danych został przygotowany ranking „Gmina na 5!”, którego celem jest wyłonienie jednostek samorządu terytorialnego najbardziej przyjaznych inwestorom.

Metodą tajemniczego klienta udało się przebadać witryny internetowe oraz nawiązać kontakt mailowy z ponad 600 gminnymi urzędami z terenu całego kraju. Głównym przesłaniem było przede wszystkim wskazanie dobrych praktyk w zakresie obsługi klienta-przedsiębiorcy przez gminy z wykorzystaniem elektronicznych narzędzi komunikacji. Ocenie podlegały witryny internetowe badanych gmin oraz jakość korespondencji w jęz. polskim i angielskim z poszczególnymi urzędami. 

fot. i oprac. na podst. mat. UM Mińsk Maz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania