Tygodnik Strefa Mińsk NR 17/18 (373/374)

Premiera książki

"JAK ZDAĆ MATURĘ Z MATEMATYKI NA POZIOMIE ROZSZERZONYM? dla bystrzaków i nie tylko”.

Opublikowano: 2 Lutego 2015, Poniedziałek, 20:24
Autor: btsd
 0 0 0


Już 2 lutego premiera nowej książki z serii "JAK ZDAĆ MATURĘ Z MATEMATYKI NA POZIOMIE ROZSZERZONYM? dla bystrzaków i nie tylko” autorstwa Dariusza Kulmy wydana przez Firmę Edukacyjno-Wydawniczą ELITMAT z Mińska Mazowieckiego. Jest to już drugie, zdecydowanie zmodyfikowane i poszerzone wydanie pozycji, która w poprzednich latach cieszyła się ogromną popularnością wśród uczniów w całej Polsce i wielu osobom pomogła osiągnąć sukces na maturze. Nowe wydanie zawiera ponad pół tysiąca zadań, a ich charakter został dostosowany do nowej podstawy programowej, ponieważ uczniowie od 2015 roku będą zdawać egzamin maturalny w nowej formule, gdzie nowością będą m.in. zadania kodowane.  Powróci również na nowo, tak potrzebny na studiach, rachunek różniczkowy.

Książka jest wynikiem dwudziestoletnich doświadczeń i obserwacji w pracy dydaktycznej autora Dariusza Kulmy – Nauczyciela Roku 2008. Jak wiadomo, matura z matematyki na poziomie rozszerzonym jest o wiele trudniejsza od tej z poziomu podstawowego, tym bardziej że już od tego roku przygotowywana jest według nowej podstawy programowej. Jest jednak pewien kanon umiejętności, które mimo zmian podstawy programowej, nadal będą pojawiały się w zadaniach maturalnych. Ta książka pomoże maturzystom opanować właśnie te najważniejsze umiejętności, by mogli je skutecznie wykorzystać na maturze.

- Do napisania książki po części zmusili mnie uczniowie. Kiedy wiosną 2013 roku zakładałem fanpage „Jak zdać maturę z matematyki?” to nawet przez chwilę nie pomyślałem o jakieś wielkiej pozycji książkowej, a już na pewno nie do poziomu rozszerzonego . Zresztą popularność fanpage’a też mnie zaskoczyła. W tym momencie ma on blisko 97 tysięcy fanów z całej Polski! Po sukcesie portalu i książki do podstawy maturzyści notorycznie pisali do mnie i pytali kiedy będzie książka do poziomu rozszerzonego. Nie zostało nic innego jak książkę napisać. – mówi Dariusz Kulma.

Co książka zawiera?

W książce znajdziemy wszystkie potrzebne zagadnienia maturalne czyli wzory, definicje, twierdzenia z przykładami. Wskazówki i komentarze objaśniają  „krok po kroku” rozwiązanie zadania tak jakbyśmy uczyli się od nauczyciela. Potem zadanie takiego typu uczeń musi rozwiązać sam. Nowością są zadania kodowane, gdzie maturzysta musi podać tylko określone cyfry wyniku, który otrzymał.  W książce znajdziemy również omówione  dokładnie zadania na dowodzenie i wykazywanie, za którymi uczniowie z reguły nie przepadają.  Całość przygotowań do matury wg tego systemu „spinają” podsumowania po każdym rozdziale książki, które systematycznie porządkują i utrwalają wiedzę.

Pozwalają one na cykliczne wracanie do materiału, który maturzysta powtarzał wcześniej i sprawdzenie, czego się już nauczył. Wg psychologii poznawczej materiał powinien być powtarzany 6-7 razy w odpowiednich odstępach czasowych. Właśnie tej idei podporządkowany jest system podsumowań w „Jak zdać maturę z matematyki”, który aby był jeszcze skuteczniejszy, jest dostępny również on-line w bogatszej wersji. Po zeskanowaniu QR kodu uczeń ma dostęp do podsumowań na telefonie czy tablecie. Po rozwiązaniu zadań i wpisaniu lub zaznaczeniu poszczególnych odpowiedzi aplikacja sprawdzi wynik maturzysty.

Gdzie książka będzie dostępna?

Zanim książka pojawi się w księgarniach stacjonarnych i internetowych, będzie dostępna na stronie Jak zdać maturę z matematyki. Tam również będzie można zobaczyć jej fragment w wersji elektronicznej. Na stronie można także zapoznać się z innymi publikacjami Dariusza Kulmy, a już wkrótce dostępne będzie w przedsprzedaży nowe wydanie kolejnej książki z serii „Jak zdać maturę z matematyki?”, tym razem na poziomie podstawowym.

Sukces „Jak zdać maturę z matematyki?”

W 2013 roku wydana została pierwsza pozycja na poziomie podstawowym z serii „Jak zdać maturę z matematyki?”. Na prośbę uczniów, którym odpowiadał prosty język przekazywania wiedzy i specjalny, bardzo skuteczny system powtórek przedmaturalnych, zaczęły się pojawiać kolejne pozycje. Sprzedaż ponad jedenastotysięcznego nakładu serii dowodzi, że młodzież znalazła w końcu repetytorium, które pozwala skutecznie powtórzyć materiał, usystematyzować wiedzę i w rezultacie zdać maturę z wymarzonym wynikiem. Swoimi opiniami na temat książek maturzyści dzielą się z autorem na fanpage’u . Jest to strona poświęcona przygotowaniom do matury z matematyki. Można tu znaleźć porady, zadania, przypomnienia, motywatory i inne pomoce.

ELITMAT

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania